Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
 • 02-09-2020

  Szymon Wydra - Recital akustyczny

  Serdecznie zapraszamy !!!!

  SZYMON WYDRA - Recital akustyczny

  4 września 2020 (piątek), godz. 19.00 Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki/ wstęp wolny /

  Na powitanie września zapraszamy na koncert artysty na wskroś radomskiego, którego spotykać możemy na co dzień, ot choćby po sąsiedzku.

  Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów rodzimej sceny muzycznej, którego kariera nabrała tempa wraz z jego udziałem w I edycji programu IDOL.

  Szymon Wydra & Carpe Diem jest zdobywcą najważniejszych nagród przemysłu muzycznego np.: Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku, Złoty Dziób Radia Wawa – Przebój roku „Życie Jak Poemat”, Superjedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za nagranie najlepszej płyty - „Bezczas” – w kategorii Rock, Mikrofon Popcornu – Wokalista Roku, Sopot TOP trendy

  Polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i poeta. Finalista 1. edycji konkursu Idol. Urodzony w Radomiu. Ukończył Państwowe Ognisko Muzyczne w klasie gitary klasycznej. Studiował w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Radomiu, a także w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie.

  18 września 1992 (jako 16-latek) założył zespół Carpe Diem. Jego styl muzyczny określany był mianem progresywnej piosenki autorskiej, zahaczającej niejednokrotnie o przebojową muzykę środka. W 1995 ze swoją grupą odniósł z pierwszy fonograficzny sukces. Utwór Taki na nas widok trafił jako Power Play do Radia Radom i przez 6 tygodniu utrzymywał się na jego liście przebojów. Do 2000 ze swoją grupą występował na licznych przeglądach i festiwalach o charakterze regionalnym i ogólnopolskim, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

  W 2001 roku wystąpił w programie Szansa na sukces w TVP 2, śpiewając piosenkę z repertuaru Piotra Szczepanika i otrzymując wyróżnienie. W lutym 2002 ponownie wystąpił i wygrał w Szansie na sukces, tym razem wykonując utwór Ryszarda Rynkowskiego. Przełomowym momentem w karierze Szymona Wydry był udział w pierwszej edycji programu IDOL w 2002r., gdzie zajął 3. miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się pierwszy album grupy Teraz wiem, z którego pochodzą przeboje: Teraz wiem i Pozwól mi lepszym być. W 2005 wraz z zespołem wydał drugą płytę Bezczas promowaną przez single: Życie jak poemat i utwór tytułowy. Album zyskał status złotej płyty. Trzeci album artysty, zatytułowany Remedium, ukazał się także w listopadzie (2007). W sierpniu 2007 dostał się do półfinałowej piątki polskich wykonawców walczących o reprezentowanie Polski podczas Sopot Festival. Wraz z Carpe Diem wykonał utwór Gdzie jesteś dziś. W 2014 r. ukazała się płyta „Piąty element”. W 2019 r. zaś album „Przesłanie”.

  Szymonowi Wydrze towarzyszyć będzie Zbigniew Suski, gitarzysta współpracujący z Artystą od początków kariery.

  Pozdrawiamy serdecznie,

  ŁAŹNIA
  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  ul.Żeromskiego 56
  tel. 572 012 002
  Galeria
  ul.Traugutta 31/33
  tel. 572 012 003
  www.laznia-radom.pl

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy