Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 21-05-2018

  Teatr Powszechny w Radomiu - otrzymane dotacje  TEATR POWSZECHNY Z MINISTERIALNYM DOFINANSOWANIEM!


      Miło nam poinformować, że w ramach ogłoszonych na rok 2018 programów operacyjnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu dofinansowanie na obydwa złożone przez nas projekty.
  Łączna wartość grantów to 450 tys. zł.

      Na organizację kolejnej, trzynastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - imprezy, która w bieżącym roku świętować będzie swoje 25-lecie - Teatr Powszechny pozyskał z programu "Teatr i taniec 2018" dotację w wysokości 180 tys. zł.

       Na wyższe ministerialne wsparcie, kwotę 270 tys. zł, może zaś liczyć nasz projekt pn. "Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego oraz przestrzeni przeznaczonej dla widzów", który uplasował się bardzo wysoko w ogólnej punktacji programu "Infrastruktura kultury", zajmując 6 miejsce (!) na 535 złożonych wniosków, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną (najwyżej oceniony projekt otrzymał 84,40 pkt, nasz wniosek - 81,75).

       Dzięki zdobytym środkom już jesienią obchodzić będziemy ćwierćwiecze radomskich teatralnych spotkań z Gombrowiczem.

      Pieniądze z MKiDN pozwolą nam również na doposażenie naszej głównej sceny (m.in. uruchomienie istniejącej formalnie, a nieużywanej nigdy dotąd zapadni) oraz zorganizowanie przestrzeni przeznaczonej dla Państwa. W teatrze pojawi się foyer z prawdziwego zdarzenia. Będzie wygodnie, elegancko i klimatycznie.

    


« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy