Facebook YouTube
 • 29-05-2017

  Teatr w Radomiu poleca!

   

   Bilet do teatru znakomitym prezentem !

    

   

  Ken Ludwig

  Dajcie mi tenora!

  reżyseria Marcin Sławiński

   

   

  „Dajcie mi tenora!" to szalona komedia o narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym.

  W operze w Cleveland trwają ostatnie przygotowania do przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy sławny gość ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W tej sytuacji organizatorzy postanawiają niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Dajcie nam tenora!!!

  Zapraszamy na zaskakujący, brawurowy „operowy" wieczór. „Dajcie mi tenora!" a nie będziecie żałować! J 

   

  * * *

   

  Najlepsze role spektaklu:

  - bez wątpienia Łukasz Mazurek (Max) - za cudowny głos i świetną, wiarygodną kreację zakompleksionego fajtłapy z pierwszej części spektaklu.

  - Jarosław Rabenda (Sounders) – za burzę uczuć, a przede wszystkim fryzurę stworzoną w żałobie po zmarłym Tito! Do dziś poliki bolą mnie od śmiechu. To trzeba zobaczyć!

  Polecam.

  Małgorzata Ziewiecka, www.coolturalnyradom.pl, 2.01.2014

   

  (…) Zabawa jest przednia. Także i dlatego, że sztuka "Dajcie mi tenora" Kena Ludwiga jest farsą (…) z dobrym pomysłem i - sympatyczną. Tak też traktuje ją reżyser, Marcin Sławiński, który nie szukając udziwnień podaje widzom tekst składnie i czytelnie, wydobywając z niego przede wszystkim zabawne sytuacje i humor.

  (…) Gwiazdą spektaklu jest Łukasz Mazurek jako Max. Nieśmiały i zahukany przez dyrektora pomocnik, jako zastępca Tita wyrasta na supergwiazdę. Bożyszcze. Znakomitość. A jak Łukasz Mazurek pięknie śpiewa!

  Barbara Koś, "Echo Dnia", 1.01.2014

   

   Zapraszamy:  26,27,28 maja 2017 r. godz. 19.00

   

   

   

  Ray Cooney

  MAYDAY 2

  reżyseria  Zbigniew Rybka

   

    

  Kontynuacja hitu, który od kilku sezonów bawi Państwa do łez. Co tym razem czeka spokojnego, niepozornego taksówkarza, który brawurowo (i ze sporymi sukcesami „organizacyjnymi") prowadzi podwójne życie, karkołomnie lawirując pomiędzy dwoma nieświadomymi niczego żonami? Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że - obok znanych Państwu bohaterów - tym razem do akcji wkroczy także ojciec wścibskiego sąsiada z góry i... dorastające dzieci.

  „Mayday 2" to dwukrotnie więcej zawirowań i podwójna porcja śmiechu. Czy obrotny bigamista straci wreszcie zimną krew, a żony cierpliwość? Sprawdźcie! I bawcie się dobrze!

   

   

  Zapraszamy :  1,2,3,4 czerwca 2017 r. o godz. 19.00

   

   

  Fantastyczny musical! 

  DORIS DAY

  Sentymentalna podróż

   

  reżyseria Zbigniew Rybka

   

   

  Czy znacie Państwo takie przeboje jak „Que sera, sera”, „Dream a Little Dream of Me”, „Fly Me To The Moon” czy „Perhaps”? (Jeśli nie jesteście do końca pewni, my zaręczamy, że znacie je doskonale J). A czy wiecie Państwo, kto je śpiewał?

  Te i dziesiątki innych, równie znanych piosenek pochodzą z repertuaru Doris Day, wielkiej amerykańskiej gwiazdy kina i estrady lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Jednej z legend światowego kina.

  Sympatyczna, utalentowana, zawsze uśmiechnięta blondynka. Typ słodkiej i niewinnej dziewczyny z sąsiedztwa... Publiczność pokochała ją z miejsca. Wyśpiewywała przebój za przebojem. Błyskawicznie upomniał się o nią film. Na scenie i ekranie partnerowali jej najwięksi - Frank Sinatra, Clark Gable, Cary Grant, grała m.in. u Alfreda Hitchcocka. W 1953 roku otrzymała Oscara.

  Zrobiła oszałamiającą karierę, ale los jej nie oszczędzał. Życie gwiazdy - pełne burz i zawirowań, sukcesów i porażek, radości i tragedii - stało się punktem wyjścia do stworzenia iście hollywoodzkiego scenariusza teatralnego.

  Zabieramy więc Państwa w rozśpiewaną, sentymentalną podróż do lat, które z wolna zacierają się w pamięci… Czy będą to wspomnienia tylko Doris Day? A może jej historia i fantastyczne piosenki ożywią także nasze „cudowne lata"?

   

  * * *

  „Doris Day – Sentymentalna podróż” stanie się zapewne nowym hitem. Zbigniew Rybka, reżyser spektaklu, doskonale łączy popisy solowe aktorów ze scenami kameralnymi i monumentalnymi. I w sumie tworzy się zwarta oraz czytelna dla widza biografia gwiazdy, zakończona ładną i wzruszającą sceną. Bezustannie śpiewa się tu, tańczy, stepuje. A wszyscy: aktorzy i towarzyszący im wykonawcy mają na sobie oszałamiające kostiumy Zofii de Ines. Po „Piaf” i „Cabarecie” Powszechny może sobie wpisać na plus kolejny musical.

   

  Barbara Koś, „Echo Dnia”, 1.01.2016

   

  Zapraszamy :  9,10,11 czerwca 2017 r. o godz. 19.00

   

   

  SZALONE NOŻYCZKI

  reżyseria  Jerzy Bończak

   

    

          „Szalone nożyczki" to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo...

          Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa...
  Salon fryzjerski, gdzie Was zaprosimy, nieprzypadkowo nosi nazwę „Szalone nożyczki” – szaleństwo to jego znak firmowy (!), o czym będziecie Państwo mieli okazję przekonać się sami. Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka.

   

    

   

  Zapraszamy:  15,16,17,18 czerwca 2017 r. o godz. 19.00.

   

   

   

   

   

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15

  tel. 48 384 53 22, sms 725 725 123 e-mail:bilety@teatr.radom.plwww.teatr.radom.pl

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy