Facebook YouTube
 • 23-05-2020

  Urodziny Fraszki

  Urodziny Fraszki

  Od 10 lat scena Fraszka radomskiego Teatru Powszechnego przynosi uśmiech najmłodszej widowni.

  Wszystko zaczęło się od pomysłu ówczesnego dyrektora teatru pana Zbigniewa Rybki, który powołał do życia scenę lalkową, gdzie grane miały być mądre i zabawne spektakle dla dzieci. Początkowo zespół tworzyło 5 aktorów, do dziś z pierwszego składu występuje Przemysław Bosek.

  Pierwsza premiera odbyła się 23 maja 2010 roku, wystawiono „Kopciuszka” w adaptacji Marty Guśniowskiej, spektakl wyreżyserował nieżyjący już Petr Nosalek – świetny czeski reżyser, który pomógł młodemu zespołowi przygotować pierwsze przestawienie. Scenografię do przedstawienia zaprojektowała Eva Farkasowa – artystka obdarzona wielką wyobraźnią, która stworzyła piękny barwny sceniczny świat.

  Kolejne lata to wspaniałe premiery, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem najmłodszej publiczności. Wśród nich m.in. : „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”, „Królowa Śniegu”, „Słowik” „Baśń o dzielnym Radomirze” czy „Daszeńka”. W ciągu 10 lat na scenie Fraszka powstało 15 premier, a łącznie wszystkie spektakle zobaczyło 80 000 widzów!

  Dziś niestety nie możemy świętować tego pięknego jubileuszu na scenie wspólnie z Widzami, ale wierzymy, że już niedługo będzie to możliwe. I specjalnie na tę okazję szykujemy niespodziankę, nową odsłonę spektaklu „Kopciuszek”!
  Czekamy niecierpliwie na spotkanie z naszą najmłodszą widownią. Chcemy świętować i bawić się w teatrze razem z Wami! Mamy nadzieję, że spotkamy się tuż po wakacjach.

   

   

  Teatr Powszechny

  im. J. Kochanowskiego

  Pl. Jagielloński 15 I 26-600 Radom

  www.teatr.radom.pl

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy