Facebook YouTube
« wróć do KINO
 • 10-07-2018

  Wakacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy

  Wakacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na LETNIE OPOWIEŚCI O KOBIETACH

   W każdy poniedziałek wakacji zaprezentowany zostanie film z kobietami w rolach głównych. Zaczynamy 9 lipca.

   9 VII – AVA, dramat, komedia, reż. Léa Mysius, Francja 2017 (105,) (premiera)

  Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa ...

  16 VII – PIĘKNA I BESTIE, dramat obyczajowy, reż.        Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Liban, Katar 2017 (100’) (premiera)

  Podczas studenckiej imprezy, Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc.

  23 VII – OBIETNICA PORANKA, dramat obyczajowy, reż. Eric Barbier, Francja 2017 (131’) (premiera)

  Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic.

  30 VII – DZISIAJ JESTEM BLONDYNKĄ, komedia, dramat, reż. Marc Rothemund, Niemcy 2013, (115’) (premiera)

  Film Marca Rothermunda, reżysera znanego m. in. z poruszającego obrazu „Sophie Scholl – ostatnie dni”, powstał w oparciu o bestsellerową książkę holenderskiej studentki Sophie van der Stap. W szpitalu karnie poddaje się co raz silniejszej terapii, jednak w wolnych chwilach jako blondwłosa Pam podróżuje z przyjaciółmi, jako Daisy rzuca się w wir szalonych imprez.

  6 VIII – JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEWCZYNAMI NA PRYWATKACH, komedia, Sci – Fi, reż. John Cameron Mitchell, USA 2017, (102’) (pokaz przedpremierowy)

  Obcy, okrążając galaktykę, oddala się od swojej grupy i spotyka dwóch młodych mieszkańców najbardziej niebezpiecznego miejsca we wszechświecie: dzielnicy Croydon w Londynie.

  13 VIII – BLANKA, dramat obyczajowy, reż. Kohki Hasej, Japonia, Włochy, Filipiny 2015 (75’) (premiera)

  Blanka utrzymuje się z drobnych kradzieży na ulicach Manili i marzy o rodzinie. Nie dostrzega jednak, że ci, z którymi można zbudować namiastkę domu są tuż obok.

  20 VIII – DWIE IRENY, dramat obyczajowy, reż. Fabio Meira, Brazylia 2017 (89’) (premiera)

  Irena ma 13 lat i jest częścią tradycyjnej rodziny. Pewnego razu, przypadkiem odkrywa, że w tym samym mieście mieszka jeszcze jedna 13-letnia Irena. Zaczyna ją obserwować i trochę nawet podziwiać.

  27 VIII – ZAZDROŚĆ I MEDYCYNA, dramat obyczajowy, reż. Janusz Majewski, Polska 1974 (100’)

  Klasyka polskiego kina z nowej cyfrowej kopii. W rolach głównych min.in Mariusz Dmochowski, Andrzej Łapicki, Ewa Krzyżewska. Przedsiębiorca dowiaduje się z anonimowego listu o romansie żony. Podejmuje prywatne śledztwo zmierzające do potwierdzenia jego podejrzenia.

  Początek seansów w poniedziałki o godz. 20.30 , wejściówki w letniej cenie 8 zł., liczba miejsc ograniczona.

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy