Facebook YouTube
« wróć do KINO
  • 28-05-2018

    WIOSNA FILMÓW

    MCSW ELEKTROWNIA I DKF ZAPRASZAJĄ NA PRZEGLĄD FILMOWY

    WIOSNA FILMÓW 24 – 30 V 2018

    W programie 7 intersujących pokazów przedpremierowych oklaskiwanych i nagradzanych na największych międzynarodowych festiwalach filmowych.


    • 28 V pon. – JESIEŃ WE FRANCJI, dramat obyczajowy, reż. Mahamat – Saleh Haroun, Francja 2017 (97’)

     Film nominowany rywalizował w konkursie głównym MFF w Kairze 2017, pokazywany był również na festiwalach w Londynie, Toronto czy Rotterdamie.

    Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...

     

    • 29 V wt. – RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ, obyczajowy, dramat, reż. Eric Khoo, Francja, Japonia, Singapur 2018 (89’)

    Film prezentowany był w sekcji Kino Kulinarne na MFF w Berlinie 2018.

    Masato mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.

     

    • 30 V śr. – UTOYA, 22 LIPCA dramat obyczajowy, reż. Erik Poppe, Norwegia 2018 (90’)

    Film prezentowany był w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył Wyróżnienie Jury Ekumenicznego.

    22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu tym zginęło 69 osób. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconemu zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Jego dramat rozpoczyna się od dokumentalnego nagrania z Oslo, gdzie niedługo przedtem ten sam napastnik detonował bombę, zabijając osiem osób. Potem kamera podąża za 19-letnią Kają, spędzającą ze swoją młodszą siostrą kilka dni na wyspie. Nagle pada pierwszy strzał, po którym rozpoczyna się 72-minutowa rekonstrukcja wydarzeń, nakręcona w jednym ujęciu i z perspektywy ofiar.

     

     Na projekcje w ramach DKF obowiązuje karnet na trzy dowolne filmy w cenie 27 zł , ważny do 30 VI 2018, jednorazowe wejściówki 12 zł., przedsprzedaż od 21 V 2018

    Początek seansów 20.00

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy