https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
  • 04-10-2019

    Wydarzenia w MBP

    Szanowni Państwo!
    Serdecznie zapraszamy na nasze imprezy. W następnym tygodniu m.in. spacer literacki, spotkanie z podróżnikiem, zajęcia dla dzieci i otwarcie ciekawych wystaw:
     

    8 października, godz. 10.30

    Ludzie listy piszą, czyli niezwykła historia pewnego listu – zajęcia literacko-plastyczne poprowadzi Aleksandra Michalska

    Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

     

    8 października, godz. 12.30

    Przyjaciele Jerzego – otwarcie wystawy prac plastycznych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

    U ubiegłym roku cykliczna już wystawa nosiła tytuł „Jerzy i przyjaciele”. Mowa oczywiście o Jerzym Ratyńskim – utalentowanym stypendyście fundacji Polish Orphans Charity. W tym roku odwracamy poprzedni tytuł. Radomska biblioteka zaprezentuje różnorodne prace – świadectwo tego, czym dla osób niepełnosprawnych może być ekspresja twórcza.

    Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

     

    9 października godz. 11.00

    Dlaczego warto podróżować? – spotkanie z Piotrem Wnukiem

    Piotr Wnuk jest pasjonatem podróży w stylu wagabundy, przemierzającym świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie na co dzień.

    Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

     

    10 października, godz. 10.00

    Co mieści się w kieszeni? – spotkanie z cyklu "Pokój Pełen Opowieści" oparte na książce Grzegorza Kasdepke "Pestka, Drops Cukierek – ekonomia dziecinnie prosta"

    Filia nr 16, ul. Barycka 2

     

    11 października 2019, godz. 18.00   

    Sen Sendzimira – otwarcie zbiorowej wystawy członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego

    Grupa przyjaciół wybrała się do Krakowa, aby fotografować budynki biurowe pozostałe po sztandarowym socjalistycznym zakładzie pracy, zawierające ślady minionej epoki zimnej wojny. Budowę kombinatu metalurgicznego rozpoczęto 26 kwietnia 1950 r.  Od 1990 roku Spółka Skarbu Państwa przyjęła nazwę Huta im. Tadeusza Sendzimira, czyli polskiego inżyniera i wynalazcy zwanego „Edisonem metalurgii”.

    Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

     

    12 października, godz. 11.00

    W szklanej kuli - spacer literacki śladami Zofii Romanowiczowej

    Podążymy śladami Zofii Romanowiczowej i radomskich wątków w jej książkach. Zofia Romanowiczowa urodziła się w 1922 roku w Radomiu. Była poetką, tłumaczką i pisarką. Zadebiutowała na łamach radomskich „Głosów Sztubackich”. W czasie wojny była zaangażowana w działalność konspiracyjną, więziona w obozie Ravensbruck, a następnie Neu-Rohlau. Po wojnie zamieszkała w Paryżu. Autorka m.in. powieści „Baśka i Barbara”, „Szklana kula”, „Łagodne oko błękitu”.

    Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Czerwca’76 (róg ul. 25 Czerwca i Żeromskiego)

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26