Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 09-05-2017

  Wystawa Aleksandra Olszewskiego i Leszka Kwiatkowskiego w Łaźni

  Szanowni Państwo ,Polecamy Państwa uwadze otwarcie   wystawy :
   
  11 maja ( czwartek ) 2017r.,godz. 18.00 Galeria ul.Traugutta 31/33
   
      42
  (1975 – 2017)

   

  Wystawa nawiązuje do pierwszej wspólnej wystawy Aleksandra Olszewskiego iLeszka Kwiatkowskiego, która miała miejsce 42 lata temu w obecnej galerii sztuki Łaźni, przy ul. Traugutta, w ówczesnym KMPiKu.

   

  Aleksander Olszewski

  Urodzony w 1944 r. w Radomiu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom z malarstwa w pracowni Lecha Kunki i z projektowania u prof. A. Pukaczewskiej. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Były Dziekan Wydziału Sztuki. Kierownik Katedry Mediów Cyfrowych i Fotografii. Członek Rady Artystycznej ZG ZPAP w Warszawie. Uprawia malarstwo i grafikę komputerową. 40 wystaw indywidualnych oraz ponad 350 zbiorowych. krajowych i zagranicznych (prezentował swoje prace w Szczecinie, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Kielcach, Warszawie, Elblągu, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach, Sosnowcu, Lublinie, Krakowie, Radomiu, Ostrowcu oraz pokazach zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, w Chile, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Czechosłowacji, Słowacji, Czechach, USA, Rosji, Szwajcarii). Założyciel Akademickiej Galerii Sztuki „Rogatka” w Radomiu. Redaktor rocznika „Arteria” – wydawnictwa Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 2011 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

   

  Leszek Kwiatkowski

  Urodzony w 1949 r. w Radomiu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W 1974 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa Eustachego Wasilkowskiego. W latach 1977–1988, był członkiem grupy artystycznej M-5, a także przez niedługi czas grupy „Świat”. Współzałożyciel „Galerii 37’2” w Radomiu. W latach 1991-2015 pracował jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, a w okresie od 1974 do 1992 pracował w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki, następnie w Miejskim Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej gdzie prowadził galerię sztuki. Od 2009 r. pracuje w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Laureat wielu nagród. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy