Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 02-03-2020

  Wystawa Grzegorza Kwietnia

  Grzegorz Kwiecień, Malarstwo

  Wernisaż: 6.3.2020 roku, godz. 18.00

  Wystawa czynna do 5.4.2020 roku
  Kurator: Mariusz Jończy


  Artysta tworzy kompozycje, które na pierwszy rzut oka wydają się bliskie abstrakcji, łatwo jednak w nich rozpoznać wycinki pejzażu z gęstą, bujną roślinnością. To właśnie natura jest dla Grzegorza Kwietnia głównym źródłem inspiracji. Odwołuje się do niej realizując również tak wielkie tematy dawnego malarstwa, jak „Walka Jakuba z Aniołem”, „Złożenie do groby” czy „Św. Sebastian”. Jego barwne, nasycone światłem obrazy, z jednej strony nawiązują do tradycji malarstwa krakowskich profesorów, z drugiej – cechuje je antyestetyzm widoczny w tendencji do deformacji postaci i przestrzeni a także fakturze, którą niejednokrotnie kształtują specjalnie przygotowane materie, poprzyklejane do powierzchni płótna, np. kawałki styropianu czy drobnych przedmiotów. 

  Wystawa Grzegorza Kwietnia w radomskiej Elektrowni zawiera wybór obrazów powstałych na przestrzeni kilkudziesięciu lat i jest okazją do prześledzenia kierunku rozwoju twórczości artysty.


  Grzegorz Kwiecień, radomianin, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 1995 w pracowni Zbigniewa Grzybowskiego). W latach 1995-1998 roku pracował jako asystent w Katedrze Wychowania Plastycznego Politechniki Radomskiej (obecnie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego), a od 1996 roku uczy rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu. 


  • Wystawa pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy