Facebook YouTube
 
« wróć do SZTUKA
 • 29-09-2021

  Wystawa | Karol Suwała: Wrażenia i wizualizacje  "Łaźnia" Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  zapraszamy na wystawę


  Karol Suwała: Wrażenia i wizualizacje

  Otwarcie: 1 października (piątek), godz. 18.00
  Wystawa czynna do 22 października 2021

  Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33, Radom

   

  "Karol Suwała – artysta, pracownik „Łaźni”, ale w kontekście wystawy, na którą właśnie zapraszamy – radomianin. Bo właśnie Radom jest podmiotem i przedmiotem prac prezentowanych na wystawie. Duże miasto żyjące rytmem właściwym dla takich miast – pośpiech, korki, problemy ekologiczne, komunikacyjne… A Karol patrzy na to wszystko przez swoją artystyczną lunetkę. Wychwytuje niuanse, fragmenty, poszczególne elementy. Czasami je odtwarza, czasami zmienia. To jest wystawa dla nas wszystkich – żyjących w tym mieście, ale również dla ludzi z zewnątrz, bo pewien uniwersalizm w pracach Karola Suwały jest zauważalny."
   
  Beata Drozdowska,
  Dyrektor "Łaźni" Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii
   
  Wystawa opisuje alternatywną, możliwą rzeczywistość, której punktem odniesienia jest miasto Radom. Prezentowane obrazy są efektem obserwacji życia miasta. Karol Suwała odnosi się w nich do sfery wizualnej przestrzeni publicznej, sięgając do historii, współczesności oraz proponując wizjonerskie rozwiązania.
   
  Karol Suwała urodził się w 1986 roku w Radomiu. Laureat wielu nagród w konkursach artystycznych, w tym nagrodzony przez Urząd Prezesa Rady Ministrów w 2003 roku. Stypendysta Rady Miejskiej Miasta Radomia w 2006 roku. Stypendysta programu Socrates - Erasmus w latach 2009–2010 na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie – Wydział Sztuki w Kownie na Litwie. Obronił dyplom w 2011 roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu w pracowni struktur wizualnych i kształtowania otoczenia prof. Bogumiła Łukaszewskiego. Od 2013 roku kurator programu edukacyjnego w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii. Zajmuje się malarstwem, fotografią, instalacją artystyczną i performance. Jego twórczość związana jest z przestrzenią publiczną.
« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy