Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 17-10-2018

  XIII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

  20 - 27 października 2018 r.  XIII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski szczegóły i bilety online www.teatr.radom.pl

   

   

  Tankred Dorst

   

  Ja, Feuerbach

  Reżyseria

  Zbigniew Rybka

  Scenografia

  Wojciech Stefaniak

  Muzyka

  Piotr Salaber

  Feuerbach to człowiek, który po dłuższej przerwie usiłuje powrócić do „normalnego" życia. Normalnego, czyli tego, które wiódł do czasu owej wymuszonej przez okoliczności pauzy. 
  Powrót po latach... Powrót do czego? Do jakiej rzeczywistości? Do tej, która była, czy raczej do tej, którą zapamiętał? Czy pamięć ułatwia nam powrót do tego, co było? Czy taki ruch jest w ogóle możliwy?
  Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to droga, którą podążamy. Droga to miejsca, w których wchodzimy w ślady naszych poprzedników. To także miejsce, w którym ktoś wchodzi na naszą drogę, przejmuje ślad po nas.
  Ten spektakl jest o czasie. O kontynuacji i ciągłości. I o podejmowanej przez nas walce z losem.

   Zapraszamy :  25 października 2018 r. o godz. 21.00 premiera!     

   

   

  Ray Cooney

  MAYDAY 2

  reżyseria  Zbigniew Rybka

   

   Kontynuacja hitu, który od kilku sezonów bawi Państwa do łez. Co tym razem czeka spokojnego, niepozornego taksówkarza, który brawurowo (i ze sporymi sukcesami „organizacyjnymi") prowadzi podwójne życie, karkołomnie lawirując pomiędzy dwoma nieświadomymi niczego żonami? Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że - obok znanych Państwu bohaterów - tym razem do akcji wkroczy także ojciec wścibskiego sąsiada z góry i... dorastające dzieci.

  „Mayday 2" to dwukrotnie więcej zawirowań i podwójna porcja śmiechu. Czy obrotny bigamista straci wreszcie zimną krew, a żony cierpliwość? Sprawdźcie! I bawcie się dobrze!

    

  Zapraszamy : 17, 18 października 2018 r. o godz. 18.00

   

     

   

   

  CAFE SAX

  z piosenkami Agnieszki Osieckiej

   

  reżyseria Maciej Korwin

   

  w głównej roli Katarzyna Jamróz

   

  Agnieszka Osiecka uwielbiała atmosferę kawiarń, tutaj zanurzała się w gwar i tempo życia ulicy, obserwowała ludzi, prowadziła rozmowy, pisała. Jednym z takich ukochanych miejsc była kawiarnia Cafe Sax. Niezwykła przystań, w której codziennie „spełniały się marzenia i rozwiewały nadzieje”. Tytuł spektaklu nawiązuje do tej niewielkiej kawiarenki na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie Osiecka przesiadywała całymi godzinami, wnikliwie obserwując bywalców lokalu, notując swoje obserwacje i przemyślenia na setkach serwetek i skrawków papieru. Tu powstało wiele jej wspaniałych piosenek…

   

  Spektakl „Cafe Sax” jest jednym z przyjemniejszych sposobów spędzenia wieczoru. Aktorzy, muzyka grana na żywo, scenografia - doskonale tworzą kawiarniany klimat, co pozwala widzowi na rozluźnienie i odrealnienie. Teksty Agnieszki Osieckiej w swojej prostocie i tematyce mają ogromną, ponadczasową wartość. Warto do nich wracać.

  Karolina Mroczek

  www.coolturalnyradom.pl, 11.02.2013

   Zapraszamy: 16,17,18 listopada 2018 r. o godz. 18.00  

   

       

  Polecamy mlodzieży i wychowawcom! 

   

    

   

  Andrzej Sadowski

  JESTEM

   

  reżyseria i scenografia – Andrzej Sadowski

  muzyka – Małgorzata Tekiel

   

   

   

   

  „Jestem” jest opowieścią o trudnym okresie dojrzewania głównej bohaterki Joanny.  Dziewczyna zwierza się w nim ze swoich kłopotów, opowiada o ciągłych nieporozumieniach z matką, o przyjaźni, o miłości – tej szczerej, prawdziwej, jak też i tej fałszywej, zgubnej. Dramatyczna historia Joanny jest zarazem opowieścią o tym, jak łatwo w tym okresie życia jest popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić.

  Przyglądając się losom głównej bohaterki, wnikliwie obserwujemy również otoczenie, które wywiera niemały (nie zawsze pozytywny) wpływ na to, co dzieje się w życiu młodego człowieka – na podejmowane w tym wieku decyzje, dokonywane wybory. 

   

  „Jestem” to – kolejny po „Pamiętniku narkomanki”, granym na deskach Teatru Powszechnego przed kilkoma laty – spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Przedstawienie wzbogacają songi, wykonywane przez aktora i rapera Mateusza „Kota” Kocięckiego.

   

   Zapraszamy: 17,18 października 2018 r. o godz. 11.00

                           24 października 2018 r. o godz. 20.30

   

   

  Propozycja dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów!

   

   

  Karel Čapek

  DASZEŃKA 

  Przekład

  Gabriela Gańczarczyk

  Adaptacja, reżyseria i scenografia

  Marek Zákostelecký

  Muzyka

  Vratislav Šrámek

  Które dziecko nie marzy o tym, aby mieć szczeniaczka? Nasz najnowszy spektakl nawiązuje do tego dziecięcego marzenia - opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. 
  Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Skądś to znamy?

  Bezpretensjonalna, zabawna historia  o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

  Zapraszamy:  23,24,25,26.10. g. 10.00 oraz 9,15,16 listopada 2018 r. o g.10.00 i 12.00

   

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15

                                       tel. 48 384 53 22, email: bilety@teatr.radom.pl,www.teatr.radom.pl             

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy