Facebook YouTube
 • 06-05-2019

  Zapraszamy na majowe wydarzenia

  Szanowni Państwo!
  Zapraszamy serdecznie na majowe imprezy. Będą spotkania dla dzieci, ciekawe wystawy oraz... spacer literacki!
  Ale od początku:
   
  7 maja, godz. 10.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9
  Wizyta w bibliotece – impreza czytelnicza w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie, oparta na motywach książki Kicia kocia w bibliotece Anity Głowińskiej i adresowana dla najmłodszych dzieci. Prowadzenie: Izabela Krasińska.
   
  7 maja 2019, godz. 18.00, Mała Galeria RTF, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12
   Deszczowa fotografia – otwarcie zbiorowej wystawy członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego
  Była w historii "Deszczowa piosenka" i wspaniałe wrażenia estetyki filmu i musicalu, na tegoroczną wiosnę proponujemy więc… „Deszczową fotografię”. Każdy zna przecież moc deszczu na odkrytej głowie i wlewających się strużkach wody za postawiony kołnierz. Wiosenny deszcz to niemal synonim budzącej się przyrody. Uwalnia z zasuszonych nasionek wielką siłę wzrastania. Trzeba go poczuć, poznać nastrój chwili. Zapraszamy na spotkanie z naszymi fotografiami.
   
  8 maja, godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A 
  #Biblioteka - co to jest? – zajęcia literacko-plastyczne w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Ewa Nowak
   
  8 maja, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36
  Przez mój kolorowy świat – otwarcie wystawy Patryka Wikalińskiego
  Patryk Wikaliński jest polskim fotografem, który próbuje zmieniać rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy. Artysta w internecie zyskał rozpoznawalność jako pastelowy i minimalistyczny twórca. Jego projekt odnoszący się do mobilnej fotografii na Instagramie zwraca uwagę na grę symetrii, koloryt i pop-artowy detal. Zainspirowany architekturą bloków z wielkiej płyty, fotografuje kształty będące częścią kolorowej iluzji. Artysta w swoich opowiadaniach używa strukturalnego punktu widzenia tworzącego wrażenie innego świata. To kreskówkowa bajka o wielu polskich miastach, która swój początek miała w Radomiu. Autor współpracował z firmą Apple Inc. i stał się częścią kampanii #ShotoniPhone zrzeszającą najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Razem z firmą Artibo stworzył swój pierwszy kolorowy album. Zbiór wydrukowanych fotografii został doceniony przez międzynarodową społeczność w Nowym Jorku, Atlancie, Wiedniu, Birmingham, Warszawie i Rybniku. W polskich mediach jego prace zostały nazwane: „minimalistycznymi kadrami, które wyniosły polskie bloki do rangi sztuki”. Fotografie można obejrzeć pod adresem: https://www.instagram.com/patryk_wikalinski  
   
  11 maja, godz. 13.00
  Radom – Brazylia – Radom. Spacer Literacki śladami Jana Gauze
   
  Podczas kolejnego spaceru z Miejską Biblioteką Publiczną powędrujemy śladami urodzonego w Radomiu Jana Gazuego – podróżnika, pisarza i plastyka, autora książek podróżniczych, człowieka o niezwykle bogatym życiorysie.
  Miejsce zbiórki:  kapliczka św. Rocha przy ul. Słowackiego.
    
   - - - 
   

  Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

  ul. Piłsudskiego 12

  26-600 Radom

  tel. 48 362 87 88 fax 48 363 38 18

  www.mbpradom.pl

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy