Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 18-07-2020

  "Zemsta" - „Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie”


  KULTURA W SIECI

  Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie


  Aleksander Fredro

  „Zemsta”

  reżyseria Krzysztof Babicki

  19 lipca godz. 19.00, YouTube


  Zapraszamy na kolejną premierę archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego. Tym razem wyemitujemy spektakl „Zemsta” w reż. Krzysztofa Babickiego. 


  Kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę. Niekończące się swary o to, kto ma rację. Sąsiedzka wojna dla zasady. Nieważne po czyjej stronie jest słuszność, ważne czyje będzie na wierzchu. Waśnie o sprawy ważne i błahe. Brak zgody na coś lub kogoś, brak zgody z kimś. Skąd my to znamy? Brawurowa realizacja znakomitej klasycznej komedii. Barwni bohaterowie. Finezyjny, celny dowcip. Piękny wiersz. Popisowe role aktorskie. I spotkanie z naszymi narodowymi przywarami, które rozśmieszają do łez. I nie zmieniają się od wieków... 


  Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i był bardzo lubiany przez Widzów.  Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić!


  Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą reżyser przedstawienia Krzysztof Babicki oraz aktorzy Adam Majewski i Wojciech Ługowski. Po emisji spektaklu zapraszamy na spotkanie on-line z aktorami naszego teatru, które poprowadzi Małgorzata Potocka, dyrektor teatru. Będziemy rozmawiać o prezentowanej sztuce, o najnowszych planach teatru i o tym… jakie plany na wakacje mają nasi aktorzy.   


  Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).


  Bądźcie z nami, liczymy na Waszą obecność! 19 lipca godz. 19.00, YouTube  Aleksander Fredro

  Zemsta

  Reżyseria Krzysztof Babicki

  premiera 17.09.2011, Duża Scena

  OBSADA występująca w nagraniu

  Piotr Kondrat - Cześnik Raptusiewicz, Arkadiusz Głogowski - Rejent Milczek, Janusz Łagodziński – Papkin, Izabela Brejtkop – Podstolina, Karolina Michalik – Klara, Wojciech Ługowski – Śmigalski, Adam Majewski – Wacław, Włodzimierz Mancewicz – Dyndalski, Michał Górski - Perełka, Mularz


  Zapraszamy również na kolejną emisję - 9 sierpnia o godz. 19.00 na kanale YouTube zaprezentujemy spektakl „Majakowski//Reaktywacja”.   Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy