Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 21-06-2018

  Znamy nominowanych do Radomskiej Nagrody Kulturalnej

  NOMINOWANI DO RADOMSKIEJ NAGRODY KULTURALNEJ
  ZA 2017 ROK


  • JAN KUTKOWSKI (FUNDACJA ZAGRAJ W ZIELONE)

        Od 2015 r. realizuje autorski projekt „Tworzyć by pomagać”. W roku 2017 jako prezes fundacji „Zagraj w zielone” zorganizował po raz trzeci w Radomiu aukcję charytatywną prac artystów plastyków z Radomia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Iłży, Pionek, Kielc. Na aukcję pozyskał prace wybitnych autorów jak Rafał Malczewski, Józef Panfil, Władysław Paciak czy Karol Badyna. W sumie 33 autorów pięćdziesięciu ośmiu wystawionych prac. Aukcja przyniosła dochód na pokrycie kosztów operacji ortopedycznej 5 letniej radomianki. Aukcji towarzyszył w 2017 roku znakomity artystycznie występ Mieczysława Szcześniaka. Dla sukcesu projektów charytatywnych Jan Kutkowski nie tylko angażuje środowiska lokalne, ale sięga po artystów z dużych ośrodków jak Kraków, Warszawa, Łódź promując swe miasto w tych miejscach. W 2017 roku fundacja Zagraj w zielone wydała również kalendarz ścienny z fotografiami Łukasza Wójcika i Szymona Wykroty, ukazujący bogate życie kulturalne Radomia, promujący miasto w wielu środowiskach w Polsce i za granicą.


  • MAŁGORZATA ZIEWIECKA

      Organizatorka i ambasadorka wystawy „Metamorfoza w hołdzie Beksińskiemu”. Animatorka i certyfikowany edukator kultury. W 2017 r. –jako niezależny kurator - sprowadziła do naszego miasta i promowała Ogólnopolską Wystawę Malarstwa zatytułowaną „Metamorfoza w hołdzie Beksińskiemu”. 20 maja 2017 w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta odbyło się uroczyste otwarcie tej wystawy, połączone z bogatą akcją promocyjną prowadzoną z dużym zaangażowaniem Małgorzaty Ziewieckiej. Do Radomia przybyło liczne grono artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego. Wystawie towarzyszyły działania edukacyjne. Uczniowie plastyka pojechali do Częstochowy na spotkanie z mistrzem realizmu magicznego – Tomaszem Sętowskim. Na finał wystawy w Radomiu odbył się panel dyskusyjny „Biznes blisko sztuki”. W bieżącym roku Małgorzata Ziewiecka zaprosiła radomian na kolejną wystawę „W poszukiwaniu piękna”


  • WALDEMAR DOLECKI

       Dyrektor MOK Amfiteatr. Od dwóch lat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji kultury. Stawia sobie za cel stworzenie miejsca otwartego dla każdego, którego oferta budowana jest poprzez partycypację mieszkańców miasta. Konsekwentnie stara się pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku zaproponował nową odsłonę Dni Radomia. Ożywił przestrzenie ul. Żeromskiego oraz Starego Ogrodu. Sztandarowym projektem z 2017 roku była też „Fosa pełna kultury”, wykreowana przez Waldemara Doleckiego. Projekt ten przeniósł uczestnictwo w kulturze na nowy poziom. Odbiorcy w formule rodzinnej mogli uczestniczyć w spektaklach, warsztatach i koncertach, wszystko w letniej scenerii zaaranżowanej plaży. Fosa stała się miejscem integracji międzypokoleniowej i dzielnicowej, odczarowywała kulturę jako dziedzinę elitarną. Tegoroczna edycja Fosy zyskała wysoką ocenę projektu w programie MKIDN

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy