Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 20-03-2023

  Wystawa 24.03.2023r

  ŁAŹNIA Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria


  zaprasza na wernisaż wystawy


  KATARZYNA PIETRZAK
  ONE/ONI


  "Tematem cyklu prac graficznych One/Oni jest moje postrzeganie oraz selekcjonowanie wrażeń wizualnych, dla których wykładnią jest zastana sytuacja w przestrzeni. Prace odzwierciedlają moje subiektywne spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość. Są moim zapisem chwili, ulotnego momentu, utrwalając tylko kadr obejmujący najważniejszy w danym momencie fragment przestrzeni i postaci w niej się znajdującej. Powstały z naturalnej potrzeby mojej ekspresji, komunikowania się ze światem oraz obserwacji relacji międzyludzkich. Prace powstawały w różnych technikach graficznych tj. akwaforta, akwatinta, offset artystyczny, szablon, linoryt i sucha igła. Na wystawie pojawią się również formy przestrzenne, które mają współgrać z zastanym wnętrzem. Wynika to z potrzeby poznawania nowych, szerszych możliwości kreacji artystycznej."


  Katarzyna Pietrzak

  Urodzona 16.08.1980 r. w Radomiu.
  Studia w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, 2000 - 2005. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa, aneks w Pracowni Grafiki Warsztatowej.
  Uprawia grafikę, desing, malarstwo i rysunek. W pracach graficznych łączy tradycyjny warsztat graficzny z elementami druku cyfrowego i unikatowymi metodami tworzenia odbitki graficznej. Eksperyment w pracy twórczej to jej drugie imię.
  Od 2005 r. pracuje w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, obecnie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na stanowisku adiunkta w Katedrze Projektowania i Grafiki.
  W 2013 r. obrona doktoratu na macierzystej Uczelni pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego.
  Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą (Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Szwajcaria, Czechy, Słowacją, USA.)  24 marca (piątek) 2023 r., godz. 18.00
  Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33
  wystawa czynna do 27 kwietnia 2023 r.

   
   
   
   
« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy