Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 04-01-2023

  Wystawy w Łaźni

  Szanowni Państwo, Gorąco polecamy i serdecznie zapraszamy !!

  DOROCZNA WYSTAWA RADOMSKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO

   
  10 stycznia (wtorek) 2023 r., godz. 18.00, Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56, wystawa czynna do 10 marca 2023 r.

  Doroczne Wystawy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego powstają z potrzeby zaprezentowania swoich fotografii przyjaciołom ze stowarzyszenia i szerszej publiczności śledzącej nasze poczynania. Przed wernisażem zadajemy sobie pytanie czy nasza wystawa trafi w gust i zapotrzebowania publiczności. Przy zalewie fotografii, które wykonują teraz niemal wszyscy, ocena jest trudna do przewidzenia.

  Dla nas fotografia jest wspaniałą pasją, o którą staramy się dbać i rozwijać. Dzięki niej możemy utrwalić, zapamiętać masę pięknych momentów z naszego życia, napotkanych widoków i dostrzeżonych wydarzeń. Fotografia jest też doskonałą formą do wyrażania swoich myśli, poglądów oraz emocji.

  Żeby rozwijać się w danym kierunku potrzebna jest ciągła edukacja i samodoskonalenie. Fotografia sprawia nam przyjemność więc poświęcamy swój czas na rozwój tej pasji. RTF stara się, poprzez swoje działania, stwarzać warunki w celu realizacji zamierzeń twórczych i wspomagania naszych osobistych wysiłków. Pasja fotografowania to nie tylko zdjęcia, to część naszego życia.

  Serdeczne Państwa zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy. Życzymy przyjemnych wrażeń.

  UDZIAŁ BIORĄ:

  Małgorzata Budzisz, Bogusław Ciastek, Andrzej Chojnacki, Iwona Czubek, Małgorzata Derleta, Jowita Droździkowska, Stanisław Gąsior, Katarzyna Gębska, Zenon Fiuk, Leszek Jastrzębiowski, Marta Kaczorowska-Nowak, Monika Kowalczewska, Łukasz Kowalski,  Dariusz Kozłowski, Dariusz Kulik, Majka Kutyła Kupidura, Ewa Kutyła, Remigiusz Kutyła, Michał Łagowski, Robert Małek, Piotr Skrzypczak, Lidia Mikocka-Rosińska, Michał Mirkowski, Iwona Nabzdyk, Teresa Okrój, Piotr Pajestka, Kordian Pawlak, Leon Pierzchalski, Barbara Polakowska, Andrzej Popielarski, Piotr Poprawski, Wojciech Marek Puton, Justyna Romaszewska, Monika Rusin-Szara, Dariusz Stankiewicz, Katarzyna Strzelecka, Joanna Tuźnik, Justyna Wolanin, Stanisław Wolanin, Dorota Wólczyńska, Anna Wróblewska, Marek Zawadzak, Krzysztof Zdanowicz, Aneta Zdunek


   

  Surrealizm nieoczywisty - Justyna Koziczak, Łukasz Milak-Kalinowski

  12 stycznia (czwartek) 2023 r., godz. 18.00, Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33, wystawa czynna do 27 stycznia 2023 r.

  Wystawa nosząca tytuł „Surrealizm nieoczywisty” jest kolejną sposobnością do spotkania się dwóch artystów: Justyny i Łukasza. Malarze mieli w przeszłości przyjemność wspólnie dzielić się swoją twórczością z odbiorcami w Polsce. To dwie ekspozycje, dwie osobowości, dwie estetyki, połączone w jedną emanację wrażliwych wnętrz twórców. Ich malarstwo zestawione ze sobą stanowi interesujące połączenie, odmiennych, lecz zarazem uzupełniających się światów. Z jednej strony obrazy ukazują bezkres wizyjny, emocje wpisane w pierwotne kształty za pomocą zdecydowanych pociągnięć pędzla; z drugiej zaś mocne, metafizyczne imaginacje z pogranicza abstrakcji i surrealizmu. Nieoczywistość ich malarstwa pobudza wyobraźnię i zachęca do snucia własnych opowieści.

  Justyna Koziczak

  ur. w 1991 roku we Wrocławiu Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła. Po ukończeniu studiów Justyna poświęciła się malarstwu i ceramice. Jej prace to kompozycje, których stylistyka może nasuwać skojarzenie ze snami i podświadomością. Styl Justyny ulega zmianie na początku 2020 roku, kiedy wraz z eksperymentami nad światłem i kolorem, autorka nie skupia się na narracji i figuratywności, tworząc prace charakteryzujące się ekspresyjnymi pociągnięciami pędzla. Obrazy te są niemal abstrakcyjne, pełne detali utworzonych za pomocą zdecydowanych, widocznych śladów pędzla, jak sceny z pogranicza jawy i snu. W pracach tych dużą rolę odgrywa światło, które, usytuowane w centralnej części obrazu, wydobywa z mroku kształty zwierząt i postaci ludzkich, splątanych w przypominających barokowe dekoracje kształtach. Justyna tworzy głównie w dwóch technikach: tradycyjnej, olejnej na płótnie oraz w swojej autorskiej technice przepalania metalu i malowaniu na spalonych śladach za pomocą emalii i farb akrylowych. Justyna wystawiała swoje prace na wystawach we Wrocławiu i Londynie ale także w Mediolanie, Wenecji i na światowych targach sztuki w Dubaju. Jej prace znajdują się na kilkunastu okładkach płyt muzycznych zespołów rockowych i metalowych z USA, Kanady, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

  Łukasz Milak-Kalinowski
  ur. w 1984 roku w Opocznie
  Malarz, rzeźbiarz, rysownik, projektant grafiki i montażysta pochodzący z rodziny o tradycjach sztuk plastycznych. Wrażliwość twórczą budował od dzieciństwa. Uczestnik i laureat wielu konkursów artystycznych. Słuchacz kierunku Malarstwa i Rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych. Buduje odwołania do nas samych, do tego kim byliśmy, jak zmieniała się nasza tkanka indywidualna oraz społeczna. Uważa, że nie da się być tu i teraz bez zgłębienia praźródła samego siebie. Te dość silne często emocje, sentymenty i idee są pożywką dla jego wyobraźni. Dzięki nim wzrasta mentalnie i może tworzyć dalej i dalej, sięgając do niewyczerpalnego źródła weny twórczej. Jego wspomnienia często niosą za sobą tak duży ładunek emocjonalny, że jest niemal pewny iż są źródłem inspiracji. Za chwilę zdaje sobie sprawę, że emocje stają się mięsem pożeranym przez wyobraźnię. Jego malarstwo to nierozpoznany świat wyobraźni, w którym abstrakcja miesza się z surrealizmem i obrazuje realne emocje w nierealnych miejscach i poza czasem. Stara się też chwytać przelotne mikrosekundy teraźniejszości, utrwalając je w głowie jako wyraźne wspomnienia. Stanowią one mentalne podglebie dla jego twórczości i pokarm dla wyobraźni. Usiłuje odzwierciedlać elementarne emocje jak ból, strach, namiętność, czy spokój. Czyste podobrazie jest dla niego niczym Tabula rasa, na którym maluje tak, jak rzeźbiarz wyprowadza kształt dłutem z drewnianej deski.

   
   
   
   
« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy