Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 15-11-2019

  Czytanie dramatu "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej - Miszczuk  WOKÓŁ TEATRU

  Czytanie dramatu „WALIZKA” 
  Małgorzaty Sikorskiej - Miszczuk  Zapraszamy na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym w teatrze! Będzie to już trzecie nasze spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania. 


  Tym razem zaprezentujemy tekst Małgorzaty Sikorskiej - Miszczuk „WALIZKA”. 


  „Walizka” to dramat o poszukiwaniu tożsamości. Główny bohater, Fransua, żyje odcięty od bolesnych wspomnień do czasu, gdy znajduje w Muzeum Zagłady walizkę swojego ojca. Świadomość tego, że jest synem Żyda zamordowanego w Auschwitz sprawia, że Fransua rozpoczyna podróż w głąb samego siebie. Co dzieje się z człowiekiem, gdy ten decyduje się skonfrontować z prawdą? Czy rozdrapanie zabliźnionych ran pozwala na wyzwolenie się z traumy? W jakim stopniu świadomość przeszłości wpływa na naszą teraźniejszość?


  Sztuka zainspirowana prawdziwą historią Francuza, który na wystawie w Muzeum w Paryżu rozpoznał walizkę swego ojca - eksponat z Muzeum Auschwitz-Birkenau.


  Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.


  WSTĘP BEZPŁATNY. 


  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH I CIEKAWYCH :) 


  „WALIZKA” już 18 listopada o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia.


  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz  Gminy Miasta Radom.


« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy