https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
  • 15-10-2013

    Dla miłośników bujania w przestworzach, sztuki i wojskowości..

    15 październik 2013

    Dla miłośników bujania w przestworzach, sztuki i wojskowości..
    Z przyjemnością zapraszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej i filii nr 6 na imprezy przygotowane we współpracy ze stowarzyszeniami działającymi na terenie Radomia.
    1. 16 października (środa) o godz. 17.00 w bibliotece głównej na ul. Piłsudskiego 12 spotykają się miłośnicy lotnictwa. Tego dnia z inicjatywy Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń wykład otwarty wygłosi płk. pilot dr Adam Ziółkowski. Pan Pułkownik jest dowódcą 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego na Sadkowie, więc o radomskich tradycjach lotniczych wie o wiele więcej niż przeciętny radomianin. I tak właśnie zatytułowany jest jutrzejszy wykład: Radomskie tradycje lotnicze. Teraźniejszość i przyszłość. Prelegent przygotował też niespodziankę: projekcję multimedialną oraz ciekawą wystawę.
     
    Płk pil. dr Adam Ziółkowski jest dowódcą 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego na radomskim Sadkowie. Urodził się 14 sierpnia 1962 r. Swą przygodę z lotnictwem rozpoczął w 1979 roku w Aeroklubie Lisie Kąty, a następnie w Aeroklubie Pomorskim. W 1983 r. rozpoczął studia w Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie. Promocję na pierwszy stopień oficerski uzyskał 1 grudnia 1987 r. Od momentu promocji jego kariera zawodowa związana była z Radomiem, bowiem pierwszą jednostką do której otrzymał przydział służbowy był ówczesny 60 Lotniczy Pułk Szkolny. Należał również do elitarnego zespołu akrobacyjnego "Iskry", w którym w latach 1998-1999 latał na pozycji lewego zewnętrznego prowadzonego w ugrupowaniu 9 maszyn oraz pierwszego prawego prowadzonego. Jest pilotem wojskowym klasy mistrzowskiej. Nalot życiowy wynosi 2600 godzin. Swoje zamiłowanie do lotnictwa realizuje również prywatnie - jako pilot instruktor w aeroklubie, gdzie uczy młodych adeptów przestworzy.
    Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36


     
    2. 17 października (czwartek) o godz. 18.00 w filii nr 6 przy ul. Kusocińskiego 13 - kolejna odsłona cyklu "Artyści XV-lecia". Tym razem swoje prace prezentował będzie Kazimierz Łyszcz. Wystawa 15 lat na XIV-leciu jest próbą przeglądu dorobku artystycznego powstałego w czasie mieszkania autora na tym radomskim osiedlu. Jakkolwiek w obrazach bezpośrednie odniesienie do miejsca zamieszkania nie występuje, mimo to genius loci ujawnia się w stylistce, formie i nastroju dzieł prezentowanych na wystawie.
     
    Kazimierz Mirosław Łyszcz urodził się 25 lutego 1967 r. Zajmuje się malarstwem, działaniami plastycznymi, estetyką i teorią sztuki. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Studia ukończył w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom zdobył w Pracowni Struktur i Działań Artystycznych pod kierunkiem Dobrosława Bagińskiego, a aneks w pracowni malarstwa Mariana Stelmasika w 1995 r. Zorganizował 5 wystaw indywidualnych, ma na swoim koncie udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Austria, Czechy, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja i Ukraina). Od 2003 r. uczestniczy w międzynarodowym projekcie Internationale Werkstattwoche w Wittingen (Niemcy). Brał także udział w kilkunastu konferencjach naukowych z zakresu filozofii, kulturoznawstwa, estetyki, dydaktyki. Autor artykułów, referatów i tekstów o sztuce i kulturze wizualnej.
     
    3. 18 października (piątek) o godz. 17.00 sali 36 MBP przy ul. Piłsudskiego 12 spotyka się Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota". Organizatorzy zaprosili z wykładem Leszka Żebrowskiego, który opowie o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ. Oczywiście wykładu mogą wysłuchać wszyscy zainteresowani miłośnicy historii najnowszej, nie tylko członkowie Klubu.

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26