Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 01-08-2020

  Echa radomskiej wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego

  Echa radomskiej wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego

  Sukces radomskiej sztuki! Od 29 lipca 2020 roku, w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy dostępna jest wystawa "Jaki znak Twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce". Ogromnie cieszymy się, że wśród zaproszonych artystów, kurator wystawy Anna Grzechnik, doceniła autorów naszej ubiegłorocznej ekspozycji "War Games 1939..." i wybrała prace: Karoliny Zaborskiej, Sabiny Twardowskiej, Łukasza Rudeckiego, Pawła Witkowskiego, Daniela Białowąsa i Sylwestra Stabryły, które mogliśmy oglądać w galerii „Łaźnia” przy ul. Traugutta 31/33. Przypomnijmy, że wernisaż wystawy odbył się 1 września 2019 roku, o symbolicznej godzinie 16.45, by uczcić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

  - Chciałabym serdecznie pogratulować wspaniałej wystawy w Radomiu. Prace wywarły na nas ogromne wrażenie. Po przejrzeniu katalogu, wspólnie z zespołem wybraliśmy kilka prac, które chcielibyśmy zaprezentować na naszej ekspozycji - powiedziała Zuzanna Rozwadowska z zespołu Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej wystawie. Cieszymy się tym bardziej, że nasza ubiegłoroczna wystawa organizowana w Galerii Łaźnia, została doceniona i część prac pokazywanych w Łaźni, możemy dzisiaj oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego - mówi, Paweł Witkowski, artysta i kurator wystawy "War Games 1939..." Wystawa będzie czynna przez rok. Jeśli ktoś będzie odwiedzał stolicę, niech koniecznie zajrzy do Muzeum i obejrzy wystawę. Zdjęcia z wczorajszego wernisażu - Karolina Zaborska.

  Wernisaż był jednym z elementów obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego i towarzyszyła mu debata.

  --

  ŁAŹNIA
  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  ul.Żeromskiego 56
  tel. 572 012 002
  Galeria
  ul.Traugutta 31/33
  tel. 572 012 003
  www.laznia-radom.pl

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy