Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
 • 26-04-2017

  Jan „Ptaszyn” Wróblewski Quartet - zmiana miejsca koncertu

  Uwaga, entuzjaści jazzu spod znaku „Ptaszyna” Wróblewskiego – w związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem, zwiększamy pulę biletów i przenosimy występ ze Sceny Obozisko do „Kawiarni artystycznej”

  Wielce nas cieszy taki odzew koneserów gatunku. Jan „Ptaszyn” Wróblewski Quartet w piątek, 28 kwietnia, o godz. 19 w „Kawiarni artystycznej” przy ul. Parkowej 1. Nie zmienia się zatem data i godzina koncertu, a jedynie jego miejsce.

  Zwiększyliśmy z związku z tym pulę biletów. Możecie je kupować w przedsprzedaży po 30 zł nabiletyna.pl i w kasie Amfiteatru, a także po 35 zł w dniu koncertu przed wejściem.

  Jan „Ptaszyn” Wróblewski – ikona polskiego jazzu

  W 2016 r. Jan “Ptaszyn” Wróblewski obchodził 80. urodziny i 63. (!) rocznicę działalności artystycznej. To człowiek-instytucja, saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, krytyk, publicysta muzyczny, pedagog i radiowiec. Na jego autorskiej audycji „Trzy kwadranse jazzu” w Radiowej Trójce wychowały się całe pokolenia miłośników jazzu.

  https://www.youtube.com/watch?v=BLAGEttRfxg

  Jan “Ptaszyn” Wróblewski jest jednym z pierwszych polskich muzyków jazzowych, którzy znaleźli się w „Encyklopedia of Jazz” Leonarda Feathera. Nagrał kilkanaście autorskich płyt, z których ostatnie to: w Kwartecie: Real Jazz (2005) i Supercalifragilistic (2007), oraz w Sekstecie – Moi pierwsi mistrzowie – Komeda/Trzaskowski/Kurylewicz (2014).

   

  W Amfiteatrze wystąpi razem z Wojciechem Niedzielą (fortepian), Andrzejem Święsem (kontrabas) i Marcinem Jahrem (perkusja).

  Jan “Ptaszyn” Wróblewski Quartet powstał w połowie lat 90-tych. Jego muzyka opiera się o klasyczne jazzowe tradycje, nie pomija jednak bardziej współczesnych osiągnięć gatunku. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, ale nie są mu obce też liryczne klimaty.

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy