Facebook YouTube
 
 • 18-07-2022

  Jurand Kuśmierczyk ponownie w czołówce Yamaha bLU cRU

  Jurand Kuśmierczyk bardzo dobrze zaprezentował się podczas 4. rundy Yamaha R3 bLU cRU European Cup, rozgrywanej na brytyjskim torze Donington Park. W stawce najzdolniejszych młodych kierowców motocyklowych 17-letni radomianin zajmował 8. i 6. miejsce. Poprawił też miejsce w klasyfikacji generalnej prestiżowych mistrzostw.

   

  Po zwycięstwach w mistrzostwach Polski Kuśmierczyk potwierdził na Donington Park, że jest w świetnej formie. 17-latek ugruntował swoją pozycję w pierwszej dziesiątce Yamaha R3 bLU cRU European Cup, skupiającej najbardziej utalentowanych kierowców motocyklowych z całego świata. Wyniki zawodnika Szkopek Team są o tyle cenne, że zwłaszcza w drugim sobotnim wyścigu dochodziło do wielu wypadków. Walka na torze wymagała ogromnej precyzji, dojrzałości i determinacji. W trudnych warunkach młody polski kierowca poradził sobie znakomicie.

   

  To był wspaniały weekend dla Szkopek Team. Obaj nasi zawodnicy od pierwszych treningów pokazywali dobre tempo. Warunki do jazdy były doskonałe, a czasy zawodników o wiele lepsze niż w ubiegłym roku. Jurand ponownie startował z niższej pozycji, ale znów pokazał odważną i dojrzałą jazdę. W drugim wyścigu niestety musiał zwalniać z powodu upadków innych zawodników. W pewnym momencie był nawet 19., a mimo to dojechał do mety na piątym miejscu i to jest wielki wyczyn - podsumował Paweł Szkopek, szef Szkopek Team i mentor młodego zawodnika.

   

  Ostatecznie Kuśmierczyk został sklasyfikowany na szóstej pozycji, po karze nałożonej przez sędziów za wyjechanie poza nitkę toru. Do znakomitego miejsca dołożył również drugi najszybszy czas okrążenia - 1:46.533. Talent z Radomia po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z najszybszych, a przy tym najbardziej regularnych kierowców w stawce. Jako jeden z zaledwie pięciu zawodników punktował we wszystkich dotychczas rozegranych wyścigach. W klasyfikacji generalnej przesunął się na siódmą pozycję, ze stratą sześciu punktów do szóstego Brazylijczyka Gustavo Manso.

   

  Od początku weekendu czułem się na torze komfortowo. Problemem były kwalifikacje, gdzie wszyscy zawodnicy jechali w jednej grupie. Trudno było przejechać całe okrążenie w dobrym tempie, bo co chwilę ktoś zwalniał. W pierwszym wyścigu jechałem nieco zbyt zachowawczo i dawałem się za łatwo wyprzedzać, ale na ostatnim kółku odzyskałem pozycję i dojechałem na 8. miejscu. Przed drugim wyścigiem byłem mocno zdeterminowany, niestety już na pierwszym okrążeniu trafiłem na upadającego przede mną zawodnika, przez co spadłem na 19. miejsce. Resztę wyścigu jechałem najszybciej jak potrafiłem i przebiłem się na piąte miejsce. Jestem zadowolony z weekendu, szczególnie z drugiego wyścigu - przyznał Jurand Kuśmierczyk.

   

  Drugi z zawodników Szkopek Team - Dawid Nowak zajmował 11. i 12. miejsce. Kolejna runda Pucharu Yamaha R3 bLU cRU European Cup odbędzie się w ostatni weekend lipca (29-30.07) na torze w czeskim Moście. To obiekt dobrze znany obu młodym kierowcom Szkopek Team.

   

  Nie możemy się już doczekać startu w Moście za niespełna dwa tygodnie. To nasza “domowa” runda, blisko polskiej granicy, dlatego zapraszamy kibiców do oglądania wyścigów na żywo. Wsparcie fanów z Polski na pewno pomoże chłopakom, a obaj są w dobrej formie i mogą w Czechach powalczyć o naprawdę świetny wynik. Marzą nam się miejsca blisko podium albo nawet na podium, ale stawka w Pucharze Yamaha bLU cRU jest niezwykle wyrównana i podobne plany ma wielu zawodników - podkreślił Paweł Szkopek.

   

  Relacje z występów zawodników Szkopek Team śledź również na Facebooku i Instagramie.

   

  Klasyfikacja generalna Yamaha R3 bLU cRU European Cup po 4. rundach:

  1. Enzo Valentim (Brazylia) - 149 pkt.

  2. Devis Bergamini (Włochy) - 123

  3. Kevin Fontainha (Brazylia) - 119

  4. Andrea Pizzoli (Włochy) - 102

  5. Wayhu Nugroho (Indonezja) - 74

  7. Jurand Kuśmierczyk (Polska/Szkopek Team) - 58

  18. Dawid Nowak (Polska/Szkopek Team) - 18

   

  ***

  Dodatkowych informacji na temat zawodników Szkopek Team udziela:

  Krzysztof Girgiel, Sport PR Konsultant, tel. 664 116 174, mail: krzysztof.girgiel@tailormadepr.pl

   

   

   

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy