https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
  • 05-07-2021

    Kameralne Lato 2012- Akademia Zawodowców

    Szanowni Państwo,

    w bogatej ofercie programowej 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato podobnie jak w latach ubiegłych znalazła się seria spotkań zatytułowana Akademia Zawodowców, a w niej spotkania z profesjonalistami, którzy przybliżą Państwu tajniki pracy aktora na dużym i małym ekranie, czy na scenie teatralnej. Wszystkie proponowane spotkania to spotkania otwarte. ZAPRASZAMY!

    05.07.2021 (poniedziałek)/ 19:00-20.30

    Marek Braun - "KIEDY MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. PRACA NAD ROLĄ FILMOWĄ VS. PRACA NAD ROLĄ TEATRALNĄ”

    06.07.2021 (wtorek)/ 17:00-18:30

    Małgorzata Potocka, Jose Iglesias - "WSPÓŁPRACA AKTOR – REŻYSER”

    06.07.2021 (wtorek)/ 19:00-20:30

    Joanna Jędrejek - "AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM”

    07.07.2021 (środa)/ 19:00-20:30

    Katarzyna Dorosińska - "WYZWANIA ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM DO ROLI W FILMIE HISTORYCZNYM”

    https://kameralnelato.pl/akademia-zawodowcow-2021/

     

     

    AKADEMIA ZAWODOWCÓW

    Akademia Zawodowców to cykl spotkań otwarty dla publiczności, podczas którego uczestnicy KAMERALNEGO LATA będę mieli okazję poznać pracę aktora od podszewki. Składająca się z pięciu spotkań seria to wykłady i rozmowy prowadzone m.in. przez aktorów i dyrektor Teatru im. J. Kochanowskiego w Radomiu: Małgorzatę Potocką, Joannę Jędrejek, Katarzynę Dorosińską, Marka Brauna oraz gościa specjalnego – reżysera i aktora Jose Iglesiasa, którzy przybliżą szerokiej publiczności tajniki swojego zawodu, opowiedzą jak wygląda praca nad przygotowaniem roli do filmu historycznego, a jakie wyzwania niesie ze sobą serial komediowy. Porozmawiamy o współpracy aktor – reżyser i wspólnie spróbujemy zastanowić się – kiedy mniej znaczy więcej w sztuce filmowej. To wszystko w przestrzeniach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, a także w nowoczesnych wnętrzach MCSW Elektrownia.


    MAŁGORZATA POTOCKA – aktorka, reżyserka, producentka, dyrektorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

    Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.  W 1989 r. otworzyła pierwszą w Polsce niezależną spółkę filmową MM Potocka Production (była właścicielem i udziałowcem do 2011 r.), która wyprodukowała 9 filmów fabularnych dla Ted Turner Television, Channel 4, BBC i Canal+. W 1992 r. była jedną z założycielek i pierwszym prezesem Związku Niezależnych Producentów Filmowych, obecnie przekształconego w Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. W tym czasie współpracowała z Telewizją Polską, gdzie tworzyła nową wizję Festiwalu Piosenki w Sopocie, realizując koncerty gwiazd, a następnie z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu, tworząc Scenę Młodych Talentów. Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Przez wiele lat organizowała masowe wydarzenia kulturalne i wielkie koncerty rockowe,
    a także spektakle teatralne.  Była także doradcą Ministra Kultury do spraw mediów. W Instytucie im. Adama Mickiewicza, będąc kierownikiem Promocji Medialnej, współrealizowała prestiżowe wydarzenia kulturalne, takie jak Rok Polski na Ukrainie czy Sezon Polski we Francji. W 2006 r. wygrała konkurs na dyrektora OTVP w Łodzi i kierowała tą instytucją przez 6 lat. Od 2007 r. jest wiceprezesem Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE. Od 2008 r. jest członkiem Rady Programowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Reżyserka filmów dokumentalnych o sztuce, nagradzanych na festiwalach międzynarodowych. Od lat związana z Teatrem Capitol w Warszawie. W 2019 r. wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu.

    MAREK BRAUN – aktor teatralny i filmowy

    Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 2011 r. jest aktorem  Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Współpracował z takimi reżyserami jak: Grigorij Lifanov, Andrzej Rozhin, Paweł Aigner, Katarzyna Deszcz, Andrzej Sadowski, Mikołaj Grabowski, Janusz Wiśniewski.  Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, m.in. Raskolnikowa w „ZBRODNI I KARZE”, , Aleksego Wrońskiego w „ANNIE KARENINIE”, Banquo w „MAKBECIE”, Fryderyka w „PORNOGRAFII”. Wystąpił w filmach i serialach takich jak: „SUPERNOVA”, „PROCEDER”, „MIŁOŚĆ DO KWADRATU”, „M JAK MIŁOŚĆ”, „NA DOBRE I NA ZŁE”, „NA WSPÓLNEJ”.

    KATARZYNA DOROSIŃSKA – aktorka teatralna i filmowa

    Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od początku swojej aktorskiej drogi związana z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Jeszcze na studiach zadebiutowała w „BEKECIE” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Bez pamięci w aktorstwie zakochała się podczas pracy nad „ANNĄ KARENINĄ” gdzie zagrała tytułową rolę. Mimo, że na swoim koncie ma kilkanaście realizacji teatralnych to właśnie Annę Kareninę uważa za swoje największe zawodowe osiągnięcie. Gościnnie występuje na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Ostatni jej filmowy projekt to serial „LUDZIE I BOGOWIE” w reżyserii Bodo Koxa.

    JOANNA JĘDREJEK – aktorka teatralna i filmowa

    Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2003 r. jest aktorką Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Wcześniej współpracowała m. in. z Teatrem Współczesnym im. E. Wiercińskiego we Wrocławiu, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Kwadrat w Warszawie. Zagrała ponad 50 ról teatralnych i ponad 50 ról w filmach fabularnych, serialach telewizyjnych i spektaklach Teatru Telewizji, m. in. w  spektaklach – „BEA” w reżyserii Andrzeja Bubienia (nagroda za najlepszy zespół aktorski XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu), „ŚLUB” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „CZŁOWIEK Z LA MANCHY” i „CABARET” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, „DYBUK, CZYLI DEMON Z MARIANPOLA” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego, „ANNA KARENINA” w reżyserii Grigorego Lifanova, „Wspomnienia polskie” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, w filmach: „WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI” w reżyserii Marka Koterskiego, „Chopin. Pragnienie miłości” w reżyserii Jerzego Antczaka,  „Dzień świra” w reżyserii Marka Koterskiego, a także wserialach:  „TAJEMNICA ZAWODOWA”, „M JAK MIŁOŚĆ”, „NA WSPÓLNEJ”.

    JOSE IGLESIAS VIGIL -reżyser, scenarzysta, aktor.

    Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Ukończył Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej oraz realizację telewizyjną na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi. Ukończył również kurs fabularny w Szkole Wajdy w Warszawie. Autor kilku krótkometrażowych etiud filmowych, m.in.: „POMIĘDZY”, „WYPEŁNIENIE”, „PRZEZ CHMURY”. Reżyser seriali telewizyjnych: „PLEBANIA”, „M JAK MIŁOŚĆ”, „BARWY SZCZĘŚCIA”, „WSZYSTKO PRZED NAMI”, „NA DOBRE I NA ZŁE”. Jako aktor zagrał m.in. we „WKRĘCONYCH” Piotra Wereśniaka oraz w serialach: „NA NOŻE”, „NA DOBRE I NA ZŁE”, „BARWY SZCZĘŚCIA”.



    Szczegółowy program festiwalu: https://kameralnelato.pl/program-2021/#5-07-2021
     
    Pozdrawiamy serdecznie,
    Zespół American Corner Radom

    American Corner Radom
    ul.Traugutta 31/33
    tel. 572 012 005

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26