https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
  • 23-05-2013

    Koncert Elżbiety Adamiak

    Koncert Elżbiety Adamiak

    26 maja (niedziela) 2013, godz. 19.30

    Siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

    Koncert Elżbiety Adamiak

    bilety 20 złotych do nabycia przed koncertem od godz. 16.00

    Koncert niespodzianka w ramach XX Jubileuszowego OTŚP Łaźnia. Ela Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje”, w a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009r.

    Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie" oraz swoje największe przeboje takie jak: "Jesienna zaduma"," Do Wenecji dalej stąd co dzień" i wiele innych. Artystce na scenie towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół muzyczny w składzie: Piotr Goljat – fortepian, śpiew Sebastian Ruciński – gitara; Piotr Górka – kontrabas.

    Źródło: materiały otrzymane od Piotra Górki

    Elżbieta Maria Adamiak - Poniedzielska (ur. 1955 w Łodzi) – polska piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej.

    Jej najbardziej znana piosenka to Jesienna zaduma skomponowana przez nią do wierszy Jerzego Harasymowicza.

     

    Gry na fortepianie uczyła się w dzieciństwie, potem w Liceum Muzycznym w Łodzi – gry na gitarze. Studiowała socjologię na Uniwesytecie Łódzkim, później na Jagiellońskim, ale przerwała studia na trzecim roku aby poświęcić się śpiewaniu. Na scenie zadebiutowała w 1974 w łódzkim środowisku studenckim. Po zmianie uczelni i przeprowadzce do Krakowa dalej mocno związana z nurtem piosenki i kultury studenckiej. Współpracowała ze znanymi postaciami i grupami ballady poetyckiej oraz piosenki turystycznej (Nasza Basia Kochana,Wolna Grupa Bukowina).

    Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 (nagroda za debiut piosenkarski i kompozytorski), Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu. W 2002 Elżbieta Adamiak otrzymała na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie "Złoty Indeks", będący wyróżnieniem dla twórców zasłużonych dla środowiska studenckiego.

    Oprócz udziału w festiwalach i krajowej działalności koncertowej często występowała poza granicami Polski. Śpiewała m.in. w Münster, Kolonii (1977), Niszu (Jugosławia - 1980), Pradze i Budapeszcie (1983), w 1993 odbyła tournée po Australii (Perth, Canberra, Adelajda, Newcastle, Sydney, Hobart, Melbourne). Była też w USA (Chicago, New York - 1995), Paryżu (1996), Saarbrücken (1997), Karlsruhe (2000), Iserlohn, Kolonii, Wuppertalu (2001).

    Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych, których tytuły zazwyczaj nawiązywały do tekstów z jej piosenek: "Znają mnie z jesiennej strony" (1975 ), "Irena Santor zaprasza" (1977), "Jesienna zaduma" (1977 ), "Szare piosenki Elżbiety Adamiak" (1980), "Niepoprawna" (1985), "Prośba o nadzieję" (1989). Rejestrowała także utwory dla Polskiego Radia, które w swoich archiwach posiada ponad 40 piosenek nagranych przez Elżbietę Adamiak.

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26