Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 20-02-2018

  KRYMINALNY WEEKEND W BIG BOOK CAFE

  Pisarze i ich mroczne tajemnice


  KRYMINALNY WEEKEND W BIG BOOK CAFE
  Pisarze i ich mroczne tajemnice

  nowe miejsce literackie // ul. Dąbrowskiego 81 // Warszawa


  Marta Guzowska zeznaje całą prawdę i tylko prawdę o kulisach powstawania powieści kryminalnych. Ruth Ware podaje przepis na bestsellerowy thriller z listy „New York Timesa“. Katarzyna Puzyńska puszcza parę w sprawie nadchodzącej „Nory“, a Wojciech Chmielarz tłumaczy się, skąd wie tak dużo o mrocznej psychice śledczych.  Zapraszamy na kryminalny weekend w Big Book Cafe. W ten piątek i sobotę bliskie spotkania z gwiazdami gatunku.


  Czy pisarze zabijają bohaterów, których nie lubią? Czy to prawda, że sami do końca nie wiedzą, kto zabił? I czy pracują w piżamach, zapominając o jedzeniu? O zakamarkach literackiej profesji, wymyślaniu postaci i równoległym życiu w zbrodniczym świecie wyobraźni żartobliwie mówić będzie Marta Guzowska, autorka powieści kryminalnych z domieszką archeologii. Mieszkająca w Wiedniu autorka wystąpi w oryginalnej serii Stand-Up Literacki, w której prezentowali się już m.in. Michał Rusinek, Sylwia Chutnik i Krzysztof Varga. Show Marty Guzowskiej zatytułowany „Reguły“ będzie zakulisową wyprawą do warsztatu literata.  Wszystko, o co chcieliście zapytać, stanie się jasne w piątek, 23 lutego o 20.00.Bilety kosztują 15 PLN, dostępne na miejscu lub na www.bilety24.pl .  W sobotę w tym samym miejscu i czasie spotka się zabójczy tercet pisarski: Ruth Ware, Katarzyna Puzyńska i Wojciech Chmielarz
  . Autorzy pytani „Kto zabił?“ będą pewnie milczeć jak zaklęci, ale podzielą się swoimi warsztatowymi sposobami na to, jak utrzymać czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Ware to autorka bestsellerowej „Dziewczyny z kabiny numer 10“, a Puzyńska i Chmielarz są twórcami poczytnych serii kryminalnych. Pomogą nam zrozumieć fenomen tajemnicy i wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego w dobie łatwo dostępnej wiedzy i wysokiego poziomu bezpieczeństwa tak bardzo lubimy nierozwikłane zagadki i strach?

  Spotkanie z trojgiem autorów w sobotę, 24 lutego o 19.00. Wstęp wolny.


  Więcej szczegółów i pełny program wydarzeń w Big Book Cafe na www.bigbookcafe.pl  « wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy