Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 17-04-2018

  Kwiecień w teatrze w Radomiu!

  Mitch Leigh, Dale Wasserman, Joe Darion

  Człowiek z La Manchy

  reżyseria Waldemar Zawodziński

   

   

  Ostatnie spektakle w sezonie!  27,28,29 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00

   

       Broadwayowski musical powstał z inspiracji słynną powieścią Miguela Cervantesa o błędnym rycerzu o smętnym obliczu. Szlachetny i prawy Don Kichot wyrusza w świat niesiony chęcią pomocy innym i obrony słabszych. Raz po raz doświadczając dotkliwych porażek, spotyka się z kpinami otoczenia, które pobłażliwie traktuje go jako zabawnego (a czasem wręcz żałosnego) szaleńca. Wierny swoim przekonaniom rycerz, nie schodzi jednak z raz obranej drogi… Czy dzięki temu zasłuży na szacunek innych i miłość ukochanej Dulcynei?

  „Człowiek z La Manchy” to barwne, efektowne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, ale także – wzruszająca opowieść o wierze w ideały, bezinteresownym poświęceniu, prawie każdego człowieka do wolności… I o tym, że warto mieć odwagę, by - wbrew przeciwnościom - podążać własną drogą i pozostać wiernym sobie.

   

  * * *

        Zawodziński stworzył spektakl korespondujący z dzisiejszymi emocjami. Rycerz o smętnym obliczu w ujęciu utalentowanego Łukasza Mazurka jest współczesnym nieudacznikiem o szlachetnych marzeniach, który chyba sam nie wierzy w możliwość ich realizacji. Sancho Pansa Łukasza Stawowczyka ma w sobie siłę, więc to on motywuje swego pana do działania, dodaje otuchy i utrzymuje w przekonaniu, że warto podążać za szalonymi marzeniami. Odkryciem spektaklu jest zjawiskowa Sabina Karwala jako Dulcynea.

  „Człowiek z La Manchy" nawiązuje do najlepszych wzorców musicalowych, jakie przed laty na radomską scenę wprowadziła dyrekcja Wojciecha Kępczyńskiego. (…) Sukces murowany, choć radomski teatr i tak nie narzeka na frekwencję.

  Jan Bończa-Szabłowski "Rzeczpospolita", 24.10.2017

   

   

      Waldemar Zawodziński stworzył spektakl godny swego pierwowzoru, granego na Broadwayu ponad dwa tysiące razy. No majstersztyk.

  Barbara Koś "Echo Dnia", 15.10.2017

   

   

       (…) W „Człowieku z La Manchy” z pewnością kilka rzeczy zasługuje na uwagę. (…) Feerią barw, pięknymi cygańskimi strojami, genialną muzyką i energicznym tańcem jest w stanie zauroczyć widza scena przybycia Cyganów i ich harce. (…) Wyjątkową subtelnością uwodzi moment walki Don Kichota w wiatrakami. Plastycznością i monumentalnością urzeka scena ukazująca działalność Inkwizycji.

        (…) Cały spektakl to misterna układanka wielu fantastycznych scen wypełnionych zabawnymi dialogami, piękną i żywiołową muzyką. Całości dopełniają fantastyczne kostiumy Marii Balcerek, oddające hiszpańskiego ducha tamtych czasów, barwne, bogate, różnorodne.  

  Michał Kański, Teatralia Radom - Internetowy Magazyn Teatralny, numer 207/2017

   

   

       Gratulacje i wyrazy uznania należą się całemu Zespołowi Teatru Powszechnego w Radomiu! Piorunujące wrażenie robi zwłaszcza Sabina Karwala jako Aldonsa, Dulcynea. Zjawiskowa.

  (…) Musicie to zobaczyć na żywo!

  Tomasz Kądziela, Radio Radom, 15.10.2017

   

   

    

  Z komentarzy internautów:

   

  Spektakl super, wielkie brawa dla całego zespołu i muzyków.

   

  Brawo, brawo, brawo!

   

  Niesamowite wrażenia. Polecam 

   

  Wczorajszy wieczór z „Człowiekiem z La Manchy” był wyjątkowy! Był śmiech i wzruszenie. Wspaniałe widowisko  

   

  Kto nie widział tego spektaklu, niech żałuje - ja widziałem i polecam! 

   

  Byliśmy. Coś fantastycznego.

   

  Super spektakl, fajne stroje i gra aktorska. Podziwiam aktorów i doskonały śpiew pana Łukasza Mazurka.

   

  Wczoraj widziałam i polecam, wspaniałe przedstawienie, śmiech, wzruszenie. Pięknie 

   

    

   

   

   Zapraszamy : Ostatnie spektakle w sezonie !

  27,28,29 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00

   

   


  Dawn King

   ŁOWCA

  (Foxfinder)

   

  reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński

  kostiumy Maria Balcerek

    

   

      Współczesna wersja „polowania na czarownice”. Akcja sztuki rozgrywa się w nieokreślonym bliżej czasie, w miejscu, gdzie panują zasady jakby żywcem wyjęte z powieści George’a Orwella. 

  Małżeństwo Samuela i Judith Covley’ów przeżywa trudny czas… Niedawno zmarł ich jedyny syn, a stanowiąca główne źródło utrzymania farma nie przynosi oczekiwanych plonów. W okolicy zaczyna krążyć plotka, że wszystkim nieszczęściom winna jest… plaga lisów.

  Pojawiający się pewnego dnia w domu Covley’ów wykwalifikowany łowca, William Bloor ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith i Sama… Kim naprawdę jest budzący niepokój, tajemniczy łowca?

   

  Uhonorowany wieloma nagrodami „Łowca” Dawn King to trzymająca w napięciu, znakomicie skonstruowana opowieść o niszczycielskich metodach zniewalania ludzkich umysłów i dusz za pomocą wyimaginowanego wroga. Polecamy i zapraszamy!

   

   

  Zapraszamy : 20,21,22 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00    

   

   

  Karoline Leach

  Tajemniczy Mr Love

   

  reżyseria Zbigniew Rybka

   

   „Łowię ją wzrokiem, szacuję, czaruję, udaję, że jestem zakochany, że tracę głowę” – to sprawdzona taktyka Pana Love, który rozkochuje w sobie kolejne kobiety, by po ślubie w mgnieniu oka ulotnić się jak kamfora wraz z majątkiem wybranki. Filozofia uwodziciela jest prosta: podsunąć kobiecie marzenie o szczęściu, spełnić je i kazać za nie słono zapłacić. „Nie krzywdzę ich. Nikogo dotąd nie skrzywdziłem” – mawia. Technikę oszustwa przez lata opanował do perfekcji.  

  Adelajda, nieco egzaltowana, marząca o wielkiej miłości, zahukana pracownica zakładu wyrabiającego kapelusze, wydaje się być banalnie łatwą ofiarą. Czy skromna, niepozorna dziewczyna okaże się tą, za którą wziął ją doświadczony oszust matrymonialny?

  Sytuacja jakich wiele, pozornie nieskomplikowane postaci, całkowicie przewidywalny rozwój wypadków. Czy doprawdy jesteście Państwo pewni, że wiecie, jak zakończy się ta historia?…

   

   

  Zapraszamy : 20,21,22 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00

   

   

  Andrzej Sadowski

   W OSIEM DNI DOOKOŁA ŚWIATA

    

   Pewnego dnia Józef Garbaty, mający niebywałą skłonność do zasypiania w każdej możliwej sytuacji, wyrusza w długą i pełną niespodzianek podróż, która wiedzie go do odkrycia mrocznej tajemnicy z lat jego młodości…

  „W osiem dni dookoła świata” to oniryczna, metaforyczna opowieść o drodze prowadzącej w głąb własnego wnętrza, to także spektakl o zagubieniu w otaczającej nas rzeczywistości, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co jest jedynie wytworem wyobraźni. Przedstawienie w swej scenicznej wizji nawiązuje do tradycji wodewilu, z cyrkowo-kabaretową muzyką w tle.

   

   Zapraszamy: 12 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00

                            14,15 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy