https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
  • 13-05-2013

    ŁAŹNIA NADZWYCZAJNE KONCERTY POZA PLANEM

    ŁAŹNIA NADZWYCZAJNE KONCERTY POZA PLANEM

    18 maja (sobota) 2013, godz. 20.00

    Siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

    Koncert na osiem strun w ramach NOCY MUZEÓW

    Duety na skrzypce i wiolonczelę - najlepsze kompozycje na tak specyficzny zespół kameralny, dające pełnię dźwiękową. Sonata na skrzypce i wiolonczelę M. Ravela; Sonatiny A. Honneggera, M. Milhauda; Suita na skrzypce i wiolonczelę Tadeusza Maklakiewicza.

    AGNIESZKA MAKLAKIEWICZ - skrzypaczka

    Ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako solistka i kameralistka występowała w Danii, Grecji, Niemczech, USA i Francji. Wyjechała do Meksyku, gdzie od prawie trzydziestu lat pracuje na Uniwersytecie Stanu Veracruz jako skrzypaczka. Intensywną działalność artystyczną łączy z praca pedagogiczną, jako profesor klasy skrzypiec i altówki.

    ANNA MAKLAKIEWICZ – wiolonczelistka

    Anna Maklakiewicz ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina uzyskując Dyplom z Wyróżnieniem. Brała udział w licznych kursach interpretacji muzycznej. W 1978 r. otrzymała Nagrodę Specjalną za „Wysoki Poziom Artystyczny” na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Poznaniu. W latach 1988-1990 odbyła podyplomowe studia w USA otrzymując dyplom „Master of Art”. Brała udział w festiwalach muzycznych i występowała jako solistka i kameralistka. W 1998 podczas rocznego pobytu w Polsce zrealizowała Przewód Kwalifikacyjny I stopnia w UMFC w Warszawie. Od 1990 pracuje nieprzerwanie na Uniwersytecie Stanu Veracruz w Meksyku jako wiolonczelistka oraz jako profesor klasy wiolonczelowej na Fakultecie Muzycznym.

    Meksyk wiele Polsce zawdzięcza, przede wszystkim w kulturze muzycznej. Muzyka F. Chopina była wzorem dla wielu kompozytorów końca XIX i początku XX wieku. Orkiestry są wypełnione polskimi instrumentalistami. W dziedzinie teatru pierwowzorem meksykańskiej awangardy jest J. Grotowski. Nadzwyczajną popularnością cieszy się tutaj twórczość S. Mrożka. Popularne jest "Trío Chopin" de la Universidad Vercruzana, w składzie którego znajdują się obie artystki.

     

     

    19 maja (niedziela) 2013, godz. 18.00

    Siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

    Koncert Pati Cze (Patrycji Kawęckiej)

    bilety 20 złotych do nabycia przed koncertem

     

    Propozycja – niespodzianka w ramach XX Jubileuszowego OTŚP Łaźnia, adresowana nie tylko do miłośników Turniejów Śpiewających Poezję, choć historię tej imprezy współtworzyła również anonsowana artystka.

    Pierwszy koncert promujący płytę "EGO" Pati Cze. Najbardziej Egoistyczna płyta roku! Debiut obdarzony niezwykłą barwą głosu. Płyta polecana przez Polskie Radio. Zawiera w sobie różne stylistyki, można ją określić jako pop-art z momentami smooth - jazzowymi.

    Pochodzi z Radomia. Zadebiutowała na scenie mając cztery lata. Od dziecka wyrastała w duchu muzyki, teatru i tańca. Jest absolwentką ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie fletu poprzecznego (I i II stopień) oraz ZPSM im. Fryderyka Chopina "Bednarska" w Warszawie na wydziale piosenki. Roczny pobyt na Akademii Muzycznej w klasie fletu uzmysłowił jej miłość do... śpiewania, dlatego zmieniła Akademię i kierunek studiów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach  (kierunek: jazz i muzyka estradowa).

    Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piosenki oraz uczestnik wielu warsztatów muzycznych, podczas których współpracowała z takimi muzykami jak Cezary Konrad, Włodzimierz Pawlik, Lora Szafran, Ewa Cybulska, Joanna Zagdańska, Stanisław Fijałkowski, Jarosław Staniek, Tomasz Bajerski, Michał Juszczykiewicz. Wystąpiła na Eurowizji w 2008 r. z Isis Gee (background vocals). W ostatnim czasie współpracowała z Borysem Szycem, Krzysztofem Herdzinem, Wojciechem Młynarskim, Grzegorzem Piotrowskim, Pawłem Bzimem Zareckim.

    Jest nauczycielką emisji głosu w ZSM im. O. Kolberga w Radomiu, współpracuje z Warsztatową Akademią Musicalową WAM. Mieszka z rodziną 500m za Warszawą, gdzie wiedzie żywot człowieka szczęśliwego i muzycznego.

    Źródło: paticze.pl

     

     

     

     

    26 maja (niedziela) 2013, godz. 19.30

    Siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

    Koncert Elżbiety Adamiak

    bilety 20 złotych do nabycia przed koncertem

     

    Kolejna propozycja – niespodzianka w ramach XX Jubileuszowego OTŚP Łaźnia. Ela Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje”, w a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009r.

    Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie" oraz swoje największe przeboje takie jak: "Jesienna zaduma"," Do Wenecji dalej stąd co dzień" i wiele innych. Artystce na scenie towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół muzyczny w składzie: Piotr Goljat – fortepian, śpiew Sebastian Ruciński – gitara; Piotr Górka – kontrabas.

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26