Facebook YouTube
 • 03-11-2018

  Listopadowy tydzień w bibliotece

  Szanowni Państwo!

  Zbliżający się pierwszy listopadowy tydzień będzie obfitował w różnorodne imprezy, na które serdecznie zapraszamy:

  Od 5 listopada w filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać wystawę prac Macieja Nienartowicza Nocniki – nokturny miasta.

  Maciej Nienartowicz – fotoelektronik. W cyklu nocniki ukazuje obrazy nocne, towarzyszące mu surowe formy miasta oraz elektroniki, łącząc je z miękkimi obrazami materii. Cykl powstał podczas zgłębiania nocnej formy miasta - samotnej i sobie pozostawionej. "Podczas nocnej podróży spotykałem osoby wyłącznie funkcjonujące nocą, nazwałbym je nocnikami. Każdy z nich miał swój powód, by funkcjonować nocą - od pani wyprowadzającej psa na długie spacery (bo tylko wtedy miała dla siebie samej czas) do pana żyjącego ciszą i światłami martwych witryn". Projekt trwał od kwietnia 2016 do lipca 2017 r. Autor swoją wrażliwość artystyczną rozwijał w Szkole Plastycznej im. Józefa Brandta w Radomiu. Obecnie działa w Ognisku Plastycznym.


  5 listopada, godz. 18:00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

  Zygmunt Sobień (1934-2016) –  wystawa fotografii

  Zygmunt Sobień – członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek rzeczywisty Fotoklubu RP, Zasłużony Działacz Kultury, Instruktor Fotografii I kat, odznaczony Srebrną Odznaką PFSF, Srebrną Odznaką Fotografii PTTK, Srebrnym Krzyżem Zasługi. Brał udział w wielu wystawach i konkursach fotograficznych regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywał nagrody, dyplomy i wyróżnienia: m.in. Dyplom ZG PTTK oraz Dyplom Wojewody Radomskiego w III Salonie DIA-POL’78. Był członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1962 roku, pełniąc przez wiele lat szereg funkcji w jego zarządzie. Był także instruktorem w Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nauczycielem fotografii w Zespole Szkół Mechanicznych, organizatorem wielu konkursów i przeglądów fotografii oraz Komisarzem Salonu Barwnych Przezroczy DIA-POL.


  6 listopada, godz. 10.00,  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

  Jak dobrze mieć sąsiadów – impreza czytelnicza oparta na motywach książki Ciary Flood, adresowana do najmłodszych dzieci w ramach cyklu spotkańBiblioteczne Bajanie.


  6 listopada 2018, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, Mała Galeria RTF

  Wspomnienie – otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego

  Każdego roku, kiedy przychodzi listopad, w sposób zupełnie nieoczekiwany wspominamy ludzi i zdarzenia z przeszłości. Może dzieje się tak dlatego, że więcej przebywamy w zaciszu domowym i częściej zagłębiamy się we własne myśli. Ma na to pewnie wpływ wiele czynników, między innymi mijający rok wegetacyjny przyrody, pogoda niesprzyjająca poszukiwaniu nowego w plenerze, a może zmęczenie letnią aktywnością. Listopad jest miesiącem wspomnień, a właściwie pamięci o minionym. W tym roku dodatkowo listopad przypomina o setnej rocznicy polskiej wolności i odrodzenia polskiego państwa.


  7 listopada, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36.

  Radomian drogi do Niepodległej – promocja wydawnictwa pokonferencyjnego, podsumowanie konkursu na scenariusz uroczystości szkolonej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez m. Radom z wykorzystaniem materiałów Radomskiej Biblioteki Cyfrowej, rozdanie nagród i inscenizacja nagrodzonego scenariusza. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.


  7 listopada, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

  Dyskusyjny Klub Książki: cykliczne spotkanie przeznaczone dla wszystkich miłośników literatury.


  8 listopada, godz. 10.30,  Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

  Jesień liścia Jasia – zajęcia literacko-plastyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika,  prowadzenie: Ewa Nowak.


  8 listopada,  godz. 12.50,  Filia nr 16, ul. Barycka 2

  Zdrowie a praca – spotkanie z cyklu Akademia Zdrowia Forever skierowane do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Prowadzenie: Lidia Krzyżyk-Chrząstek – pedagog, socjolog zdrowia, trenerka edukacji finansowej.


  8 listopada 2018, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36.

  Natchnienia. Malarstwo i poezja – wystawa prac Łukasza Fałdrowicza

  Autor pokaże na ekspozycji abstrakcje, obrazy surrealistyczne i obrazy na kamieniu. Każdej pracy będzie towarzyszył wiersz autorstwa Jana Kacperskiego – radomskiego poety.

  - - - -

   

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy