Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 24-09-2019

  Nabór dzieci na warsztaty teatralne oraz aktorów - amatorów do czytań dramatów


  NABÓR DZIECI na WARSZTATY TEATRALNE
  ORAZ AKTORÓW – AMATORÓW do CZYTANIA DRAMATÓW

  W nowym sezonie artystycznym Teatr powraca do działalności edukacyjnej
  i popularyzatorskiej. W ramach projektu, w którym udział będzie bezpłatny, zorganizujemy: 


  - warsztaty dla dzieci młodszych, które poprowadzi aktor Teatru Powszechnego Przemysław Bosek. Znajdą się w nich zajęcia z elementami teatru lalkowego, wykorzystując formę zabawową do prezentacji podstawowych pojęć teatralnych i rozbudzania wrażliwości artystycznej. Zwieńczone zostaną publicznym pokazem wspólnie przygotowanego spektaklu. 


  - warsztaty teatralne dla dzieci starszych, które poprowadzi dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian.  Podczas zajęć uczestnicy odbędą ćwiczenia ogniskowane wokół interpretacji tekstu literackiego, podstawowych zadań aktorskich, budowania postaci i współpracy w grupie. Cykl spotkań zakończy się pokazem przedstawienia, powstałym w trakcie warsztatów. 


   - czytania dramatów z udziałem widzów oraz aktorów – amatorów (młodzież, osoby dorosłe), chętnych do występu przed publicznością i gotowych do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest interpretacja tekstu literackiego. Opiekunem reżyserskim spotkań będzie dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian. 


  MODERNIZM CIĄGLE ŻYJE?!

  Cykl czytań zainauguruje brawurowa tragikomedia Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej
  „BABA – DZIWO” już 7 października o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia.
  To zabawna, naszpikowana ironicznymi aluzjami satyra polityczna napisana na zamówienie jednego z teatrów na kilkanaście miesięcy przed wybuchem II wojny światowej i grana w Warszawie jeszcze 31 sierpnia oraz 1 września 1939 roku. Autorka stawia diagnozę na temat ludzi niepotrzebnych i odrzuconych ze społeczeństwa, którzy gdy sięgają po władzę w odpowiednim momencie w historii, stają się tyranami.
  Czy po 80 latach sztuka okaże się aktualnym komentarzem dzisiejszych czasów?
  Po spotkaniu zapraszamy na dyskusję publiczności z reżyserem i aktorami na temat przeczytanego tekstu. 


  WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CZYTANIACH DRAMATÓW I WARSZTATACH ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA INFORMACYJNE I ORGANIZACYJNE: 


  Osoby zainteresowane czytaniem dramatów (młodzież i osoby dorosłe)zapraszamy
  4 października (piątek) o godz. 18.00,sala 415(wejście B)


  Młodsze dzieci (klasa I-III) chętne do udziału w warsztatach teatralnych zapraszamy
  5 października (sobota) godz. 10.00 sala 230(wejście B),prosimy o przygotowanie wiersza i piosenki

  Starsze dzieci (klasa IV-VIII) chętne do udziału w warsztatach teatralnych zapraszamy
  7 października (poniedziałek) godz. 16.30, sala 415 (wejście B)

  Zgłoszenia przyjmuje (drogą telefoniczną i e-mailową) Jolanta Korłub – Ogonkowska tel. 48 386 52 08, e-mail jolantakorlub@teatr.radom.pl 


  Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Gminy Miasta Radom.


  www.teatr.radom.pl 


  Przemysław Bosek – absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 2010 r. związany z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Występuje głównie na lalkowej Scenie Fraszka. Współpracuje również z radomskimi szkołami i przedszkolami jako pedagog, logopeda i neurologopeda. 

  Michał Pabian – dramaturg, twórca adaptacji teatralnych, językoznawca. Na stałe związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Interesuje się kolażem literackim i strategiami ‚mówienia’ w dramatycznych formach scenicznych. Studiował Indywidualny Tryb Studiów na Wydziale Polonistyki UJ i krakowskiej AST oraz w Berlinie - HumboldtUni. Do tej pory miał przyjemność współpracować z Marcinem Liberem, Cezim Studniakiem, Marcinem Wierzchowskim, Natalią Korczakowską, Małgorzatą Warsicką, Piotrem Kruszczyńskim. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Śląskim, Teatrze Nowym w Poznaniu, Lubuskim Teatrze Dramatycznym. Fascynuje się językiem Doroty Masłowskiej i Adama Mickiewicza, romantycznie godząc niekiedy nowoczesność i historię. W 2019 otrzymał nagrodę za najlepszą adaptację „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego w finale konkursu Klasyka Żywa
« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy