Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 15-10-2019

  Nowy cykl w Teatrze "Czytamy Gombrowicza"

  „CZYTAMY GOMBROWICZA”


  Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu  „Czytamy Gombrowicza”, które organizuje Teatr Powszechny  w Radomiu

  Witold Gombrowicz

  „Tancerz Mecenasa Kraykowskiego”
  opieka reżyserska Kinga Dębska

  czytać będą: Agnieszka Grębosz, Natalia Samojlik, Mateusz Kocięcki, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch

   

  Opowiadanie napisane w 1926 roku było pierwszym tekstem, który Gombrowicz uznał za dostatecznie dobry, by kontynuować pisanie. Zostało opublikowane po raz pierwszy w 1933 roku, w zbiorze „Pamiętnik z okresu dojrzewania”.To opowieść o irracjonalnym uczuciu,  jakim bohater obdarza przypadkowo spotkanego człowieka - mecenasa Kraykowskiego. Pogrąża się on w chorej miłości, z namaszczeniem przyjmuje upokorzenia, nagabuje i naśladuje obiekt swego uczucia. Czy można to współcześnie nazwać stalkingiem? Jaka jest granica między uwielbieniem a prześladowaniem? Po spotkaniu zapraszamy do wzięcia udziału w rozmowie o przeczytanym utworze.  


   Zapraszamy: 21 października godz. 18.00, Scena Kotłownia, wstęp bezpłatny


  Kinga Dębska - Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Orientalistycznym UW, Camerimage Film School w Toruniu oraz reżyserii w FAMU w Pradze.

  Laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy Hel, Aktorka, Józek i jego dzieci. Jak dotychczas największy sukces - zarówno artystyczny, jak i komercyjny - przyniósł jej film Moje córki krowy - otrzymała za niego Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tytuł wyróżniono także dwoma Orłami: za najlepszy scenariusz oraz nagrodą publiczności. Moje córki krowy zostały ponadto dostrzeżone i docenione w Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, nagroda "Złote Zęby"), Moskwie (Nagroda Główna FFP „Wisła”) oraz na China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival (Nagroda Publiczności). Zdobywczyni III Nagrody PISF (wspólnie z Miką Dunin) za scenariusz Zabawa, zabawa w konkursie "Script Pro". Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


  Cykl „Czytamy Gombrowicza” będzie się skaładał z cztrech prezentacji tekstów pisarza, realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

   C:\Documents and Settings\JolaK\Pulpit\logo MKiDN.jpgoraz Gminy Miasta Radom C:\Documents and Settings\JolaK\Pulpit\logo radom.jpg

   

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy