Facebook YouTube
 
« wróć do NASZE MIASTO
 • 30-01-2021

  Otwieramy kulturę w Radomiu

  Zgodnie z ostatnią decyzją rządu od 1 lutego zniknie cześć obostrzeń, które były wynikiem panującej pandemii. Między innymi znikną godziny dla seniorów, zostaną otwarte galerie handlowe, a co najważniejsze muzea i galerie sztuki otworzą się razem z nimi.  

  Jak to będzie w naszym mieście?

  Większość radomskich placówek kulturalnych zapewnia, że będzie gotowa na przybycie zwiedzających i spełni wszystkie zalecenia sanitarne. My tradycyjnie polecamy Muzeum im. Jacka Malczewskiego. To tam drzwi otworzą się już w poniedziałek (1 lutego). Oprócz tradycyjnych wystaw w najbliższym czasie nastąpi otwarcie wystawy „ Historie w torebkach zaklęte”. Otwarcie nowej ekspozycji planowane jest na 19 lutego o godz. 17.00. Zostaną zaprezentowane wyjątkowe torebki historyczne  sięgające nawet XIX wieku. Mają się one świetnie komponować wraz z eleganckimi damskimi strojami i obrazami płci pięknej.

  Nowości nie zabraknie również w Polskim Muzeum Rowerów mieszczącym się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4. Ponowne otwarcie nastąpi we wtorek (2 lutego), a dla pasjonatów dwóch kółek mają zostać zaprezentowane nowe eksponaty.

  Jeżeli jednak zatęsknicie za obcowaniem z naturą to Muzeum Wsi Radomskiej będzie znakomitym rozwiązaniem. Radomska wieś jest czynna we wszystkie dni tygodnia.

  https://www.facebook.com/muzeumwsiradom
  źródło obrazka: https://www.facebook.com/muzeumwsiradom

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy