https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
  • 24-06-2013

    Rusza „Spotkajmy się na Żeromskiego 2013”

    24 czerwiec 2013

    Rusza „Spotkajmy się na Żeromskiego 2013”
    MOK „Amfiteatr” wraca z cyklem wakacyjnych koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Czeka nas mocna dawka muzyki z wielu jej nurtów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie okazja do posłuchania folku, muzyki klasycznej, reggae, poezji śpiewanej, mieszanek jazzu i bluesa, rocka i punku oraz utworów big bandowych. Wystąpią dwa świetne radomskie zespoły: Excentrycy oraz Frument Project, posłuchamy folkowych utworów zespołu Redlin oraz operowych i operetkowych pieśni w wykonaniu trzech znakomitych tenorów. Zaprezentują się znani muzykujący dziennikarze współtworzący zespół Poparzeni Kawą Trzy. Dla radomskich fanów reggae wystąpi gwiazda tego nurtu: Jafia Namuel. Na przedostatnim koncercie zaśpiewa doskonały Zbigniew Wodecki, zaś na koniec będzie okazja posłuchać jednego z najlepszych polskich big bandów: Eljazz Big Band. Zaczynamy już 7 lipca jak zwykle na placu przed Urzędem Miejskim i jak zwykle o godz. 19:00! Zapraszamy!

    7.07.2013

    Godz. 19.00

     

    Excentrycy

    excentrycy.jpg

     

    Grupa powstała z połączenia sił muzyków grających wcześniej w zespołach AFTER 40 (Jarek Zarychta - instrumenty klawiszowe, Leszek Tarasiński – perkusja) i DOBRAMOC (Edyta Popławska – śpiew, Krzysiek Szczęśniak – bas). Po krótkich poszukiwaniach personalnych do składu dołączyli gitarzysta Michał Trzpioła i saksofonista Tomek Strzelczyk.

     

    Zespół wykonuje własne kompozycje łączące różne style i pomysły muzyczne, nie ograniczając swobody wypowiedzi poszczególnych muzyków.

     

    Frument Project

    frument_project.jpg

     

    Grupa czterech przyjaciół wykonujących wyjątkową muzykę akustyczną charakteryzującą się współczesnym brzmieniem i ciekawym ujęciem ludowych melodii, które zagrane na specyficznym zestawie instrumentów krzewią muzykę ludową wśród każdej kategorii wiekowej słuchaczy.

    W repertuarze zespołu znajdują się folkowe głosy ziemi radomskiej oraz autorskie utwory lidera zespołu - Patryka Walczaka. Występy zespołu charakteryzują się przede wszystkim niezwykle silną, pozytywną energią przekazu, ekspresyjnymi improwizacjami oraz magicznym nastrojem budowanym przez każdego z muzyków.

    Frument Project to: Patryk Walczak - akordeon, Jacek Długosz - gitara akustyczna, Łukasz Rylski - gitara basowa, Kamil Rylski - cajon i instrumenty perkusyjne.

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

     

     

    14.07.2013

    Godz. 19.00

     

    Redlin

    redlin.jpg

     

    Zespół powstał w 2000 roku i od początku swego istnienia inspirował się szeroko rozumianą muzyką folk. Pierwsze lata działalności koncentrowały się wokół muzyki celtyckiej, co zaowocowało autorskim albumem INTRO. Różnorodność zainteresowań muzyków doprowadziła jednak wkrótce do poszerzenia repertuaru o utwory inspirowane folkiem światowym. Zespół w 2006 roku nagrał swoją kolejną płytę CZTERY STRONY zawierającą muzykę już nie tylko celtycką, ale min. rosyjską, węgierską, amerykańską i polską.

    Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog. Zespół, oprócz odegrania już ponad 600 koncertów na terenie całej Polski i poza jej granicami, był również gościem stacji telewizyjnych i radiowych.

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53 

     

    21.07.2013

    Godz. 19.00

     

    Trzech tenorów

    Tomasz Urbaniak - solista Opery Śląskiej
     
     tomasz_urbaniak.jpg

    Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z powodzeniem odnalazł się w repertuarze operowym śpiewając m.in. rolę Stefana w ,,Strasznym Dworze’’ Moniuszki, Ismaela w ,,Nabucco’’ Verdiego, Goro w ,,Madame Butterfly’’ Pucciniego, czy Tamino w ,,Czarodziejskim flecie’’ Mozarta. Z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Operą Ślaską w Bytomiu niejednokrotnie brał udział w tournee zagranicznych po Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii oraz Włoszech. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi, operetkowymi i filharmoniami z Polski.

     

    Łukasz Gaj - solista Opery Wrocławskiej

    lukasz_gaj.jpg

     

    Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem "Złotego Słowika" na Festiwalu "Bel Canto 2009" w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m. in. role takie jak: Nemorino - „Napój miłosny”, Ferrando - „Cosi fan tutte”, Tamino - „Czarodziejski flet”, Don Ottavio - „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

     

    Witold Matulka - gwiazda operetki i estrady

    witold_matulka.jpg

     

    Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku i Łomży. Występował w wielu programach telewizyjnych oraz ze znakomitościami polskiej sceny muzycznej takimi jak Hanna Bielicka, Violetta Villas, Łucja Prus, Bogusław Kaczyński, Anna Maria Jopek. Wielokrotnie występował poza granicami Polski. Ma na swoim koncie ponad 1000 spektakli i kilka tysięcy koncertów.

     

    Tenorom będzie akompaniowała orkiestra kameralna

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

     

    28.07.2013

    Godz. 19.00

     

    Poparzeni Kawą Trzy

    poparzeni_kawa_trzy.jpg

     

    Zespół powstał w 2005 roku inicjatywny dziennikarzy. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski i Mariusz Gierszewski (obaj Radio Zet), Roman Osica i Krzysztof Zasada (obaj RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret. Grają muzyczną mieszankę ska, rocka, punku i swingu głównie z tekstami Rafała Bryndala.

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

     

     

    4.08.2013

    Godz. 19.00

     

    Jafia Namuel

    jafia_namuel.jpg

     

    Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego reggae. Liderem grupy jest wokalista Dawid Portasz, pierwszy Polak, który nagrał płytę na Jamajce, w studio Boba Marleya (Tuff Gong) we współpracy z najlepszymi jamajskimi muzykami, nagradzanymi wielokrotnie m.in. nagrodami Grammy. Utwór zespołu „Pozytywne myślenie” stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jafia Namuel gra roots reggae z akcentami chrześcijańskimi. Nazwa zespołu pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza” wspaniały dzień Boga

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

     

    11.08.2013

    Godz. 19.00

     

    Zbigniew Wodecki

    zbigniew_wodecki.jpg

     

    Rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.

     

    Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje "Chałupy", "Zacznij od Bacha", „Izolda” i "Pszczółka Maja". Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer.

     

    Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle niezamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA".

     

    Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd", „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

     

     

    18.08.2013

    Godz. 19.00

     

    Eljazz Big Band

    eljazz_big_band.jpg

     

    Zespół został powołany do życia w maju 1999 roku przez jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Big band występował w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie,  w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych miejscach.

     

    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu

    ul. Żeromskiego 53

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26