Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 09-05-2017

  Teatr w Radomiu poleca!

  Dawn King

   

  ŁOWCA

  (Foxfinder)

   

  reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński

  kostiumy Maria Balcerek

   

   

   

   

   

  Współczesna wersja „polowania na czarownice”. Akcja sztuki rozgrywa się w nieokreślonym bliżej czasie, w miejscu, gdzie panują zasady jakby żywcem wyjęte z powieści George’a Orwella. 

  Małżeństwo Samuela i Judith Covley’ów przeżywa trudny czas… Niedawno zmarł ich jedyny syn, a stanowiąca główne źródło utrzymania farma nie przynosi oczekiwanych plonów. W okolicy zaczyna krążyć plotka, że wszystkim nieszczęściom winna jest… plaga lisów.

  Pojawiający się pewnego dnia w domu Covley’ów wykwalifikowany łowca, William Bloor ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith i Sama… Kim naprawdę jest budzący niepokój, tajemniczy łowca?

   

  Uhonorowany wieloma nagrodami „Łowca” Dawn King to trzymająca w napięciu, znakomicie skonstruowana opowieść o niszczycielskich metodach zniewalania ludzkich umysłów i dusz za pomocą wyimaginowanego wroga. Polecamy i zapraszamy!

   

   Zapraszamy : 19, 20, 21 maja  2017 r. o godz. 18.00

   

   

  Ken Ludwig

  Dajcie mi tenora!

  reżyseria Marcin Sławiński

   

   

  „Dajcie mi tenora!" to szalona komedia o narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym.

  W operze w Cleveland trwają ostatnie przygotowania do przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy sławny gość ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W tej sytuacji organizatorzy postanawiają niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Dajcie nam tenora!!!

  Zapraszamy na zaskakujący, brawurowy „operowy" wieczór. „Dajcie mi tenora!" a nie będziecie żałować! J 

   

  * * *

   

  Najlepsze role spektaklu:

  - bez wątpienia Łukasz Mazurek (Max) - za cudowny głos i świetną, wiarygodną kreację zakompleksionego fajtłapy z pierwszej części spektaklu.

  - Jarosław Rabenda (Sounders) – za burzę uczuć, a przede wszystkim fryzurę stworzoną w żałobie po zmarłym Tito! Do dziś poliki bolą mnie od śmiechu. To trzeba zobaczyć!

  Polecam.

  Małgorzata Ziewiecka, www.coolturalnyradom.pl, 2.01.2014

   

  (…) Zabawa jest przednia. Także i dlatego, że sztuka "Dajcie mi tenora" Kena Ludwiga jest farsą (…) z dobrym pomysłem i - sympatyczną. Tak też traktuje ją reżyser, Marcin Sławiński, który nie szukając udziwnień podaje widzom tekst składnie i czytelnie, wydobywając z niego przede wszystkim zabawne sytuacje i humor.

  (…) Gwiazdą spektaklu jest Łukasz Mazurek jako Max. Nieśmiały i zahukany przez dyrektora pomocnik, jako zastępca Tita wyrasta na supergwiazdę. Bożyszcze. Znakomitość. A jak Łukasz Mazurek pięknie śpiewa!

  Barbara Koś, "Echo Dnia", 1.01.2014

   

   

  Zapraszamy:  26,27,28 maja 2017 r. godz. 19.00

   

   

                                                                                                 Frances Hodgson Burnett

                                  Tajemniczy Ogród”

                                                                              reżyseria Cezary Domagała

   

   

  Adaptacja wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. Mary Lennox po śmierci rodziców trafia pod opiekę swego wuja Archibalda i zamieszkuje w jego posiadłości. Dziewczynka wyczuwa w domu skrzętnie skrywaną tajemnicę, obserwuje dziwne zachowania mieszkańców, słyszy różne głosy, płacze i krzyki. Kiedy nikt nie chce jej wyjawić prawdy, postanawia sama dowiedzieć się, co ukrywają przed nią domownicy...To mądre i barwne widowisko muzyczne dla całej rodziny, urzekające urodą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami.

   

  Zapraszamy : 17,18,23,24  maja 2017 r.  godz. 10.00

   

   

   

  Fantastyczny musical!

  DORIS DAY

  Sentymentalna podróż

   

  reżyseria Zbigniew Rybka

   

   

  Czy znacie Państwo takie przeboje jak „Que sera, sera”, „Dream a Little Dream of Me”, „Fly Me To The Moon” czy „Perhaps”? (Jeśli nie jesteście do końca pewni, my zaręczamy, że znacie je doskonale J). A czy wiecie Państwo, kto je śpiewał?

  Te i dziesiątki innych, równie znanych piosenek pochodzą z repertuaru Doris Day, wielkiej amerykańskiej gwiazdy kina i estrady lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Jednej z legend światowego kina.

  Sympatyczna, utalentowana, zawsze uśmiechnięta blondynka. Typ słodkiej i niewinnej dziewczyny z sąsiedztwa... Publiczność pokochała ją z miejsca. Wyśpiewywała przebój za przebojem. Błyskawicznie upomniał się o nią film. Na scenie i ekranie partnerowali jej najwięksi - Frank Sinatra, Clark Gable, Cary Grant, grała m.in. u Alfreda Hitchcocka. W 1953 roku otrzymała Oscara.

  Zrobiła oszałamiającą karierę, ale los jej nie oszczędzał. Życie gwiazdy - pełne burz i zawirowań, sukcesów i porażek, radości i tragedii - stało się punktem wyjścia do stworzenia iście hollywoodzkiego scenariusza teatralnego.

  Zabieramy więc Państwa w rozśpiewaną, sentymentalną podróż do lat, które z wolna zacierają się w pamięci… Czy będą to wspomnienia tylko Doris Day? A może jej historia i fantastyczne piosenki ożywią także nasze „cudowne lata"?

   

  * * *

  „Doris Day – Sentymentalna podróż” stanie się zapewne nowym hitem. Zbigniew Rybka, reżyser spektaklu, doskonale łączy popisy solowe aktorów ze scenami kameralnymi i monumentalnymi. I w sumie tworzy się zwarta oraz czytelna dla widza biografia gwiazdy, zakończona ładną i wzruszającą sceną. Bezustannie śpiewa się tu, tańczy, stepuje. A wszyscy: aktorzy i towarzyszący im wykonawcy mają na sobie oszałamiające kostiumy Zofii de Ines. Po „Piaf” i „Cabarecie” Powszechny może sobie wpisać na plus kolejny musical.

   

  Barbara Koś, „Echo Dnia”, 1.01.2016

   

  Zapraszamy :  9,10,11 czerwca 2017 r. o godz. 19.00

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy