Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 23-07-2020

  „Ulica Teatralna” po raz trzeci!

  „Ulica Teatralna” po raz trzeci!

   

  Teatr KTO po występach: we Włoszech, Francji, Niemczech, na Słowacji, w Japonii i Korei Południowej, na Litwie, Ukrainie i w USA –  w piątek 24 lipca o godz. 21.00 w Radomiu!

   

  Wieczór zaczniemy o godzinie 20.00, występem aktorów Teatru Powszechnego, którzy zaprezentują kolejne odsłony spektaklu „Sceny Miłosne” w reżyserii Małgorzaty Potockiej.
  Scenariusz przedstawienia Natalia Samojlik, w programie:

  Aleksander Fredro - „Zemsta”, Akt I, scena 6, (Klara, Wacław)

  Wystąpią: Agnieszka Grębosz oraz Adam Majewski

   

  Aleksander Fredro ” Mąż i Żona”, Akt I, scena 10 (Justysia, Alfred),

  Wystąpią: Katarzyna Dorosińska oraz Marek Braun  

   

  O godzinie 21.00 „Peregrinus” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa, przedstawienie inspirowane jest twórczością poetycką T.S. Eliota.

  Groteskowy moralitet wędrujący przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, zawieszony pomiędzy domem a korporacją. Peregrinus XXI wieku swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią.
  Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.
  Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

   

  Spektakl prezentowany był m.in. w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Japonii, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii (nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016), USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski.

  „Peregrinus” ma wersję nocną i dzienną. W Radomiu prezentowana będzie wersja nocna spektaklu.

   

  Koncept masek: Spitfire Company
  Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka
  Scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
  Ruch, choreografia: Eryk Makohon
  Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń

  Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk/Agata Łabno, Grażyna Srebrny-Rosa/Dorota Wacek, Justyna Wójcik, Marta Zoń/Monika Daukszo, Sławek Bendykowski/Marcin Dąbrowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel/Krzysztof Tyszko, Michał Orzyłowski/Krzysztof Cybulski

   

  Teatr  KTO działa od 1977 roku. Od 1 stycznia 2005 roku jest Teatrem Miejskim Krakowa. Od początku istnienia dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń.

   

  Widzowie będą wpuszczani na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół Placu Jagiellońskiego po wyznaczonych trasach komunikacyjnych.

   

  Teatr Powszechny

  im. J. Kochanowskiego

  Pl. Jagielloński 15 I 26-600 Radom

  (: +48 794303494

  www.teatr.radom.pl

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy