Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 02-07-2018

  Wakacje... tylko w bibliotece

  Najpierw życzenia... udanych wakacji, odpoczynku, dobrze dobranych wakacyjnych książek i słońca.

  A teraz prośba... nie zapomnijcie Państwo przez wakacje o bibliotece, tym bardziej że nie tylko będzie co czytać, ale także oglądać:

  Od 2 lipca do 31 sierpnia w filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2 można oglądać wystawę prac Wojciecha Krupy Zapatrzajki bis.(szczegóły w załączniku).

   

  Do 31 sierpnia dostępna jest w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12) w Galerii M10  wystawa prac uczestników wszystkich sekcji plastycznych dziecięcych działających w „Kuźni Artystycznej”. Na ekspozycji "Oczami dziecka"prezentowane są prace dzieci z sekcji: mały plastyk, kreatomania, bizu-mania, eko-kreacje, mały architekt, mały dekorator, pracownia tkaniny. 

  Ale to nie wszystko, mamy jeszcze przed sobą dwa wakacyjne wernisaże:

  3 lipca 2018, godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego Tajemnice Radomia (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, Mała Galeria RTF).
  Wakacyjna wystawa w Małej Galerii RTF poświęcona zostanie naszemu miastu. Ponieważ w tym okresie wracają do miasta radomianie na co dzień przebywający poza nim, warto pozostawić na wakacje wystawę przedstawiającą uroki Radomia. Czy fotografujący nasze miasto potrafią powiedzieć prawdę o nim, czy wzbudzą zainteresowanie?


  4 lipca 2018, godz. 18.00 zapraszamy natomiast do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12) na otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa osób dorosłych Pasje i marzenia 11  

  „Rozmowy pędzlem malowane” to sekcja rysunku i malarstwa prowadzona pod kierunkiem Elżbiety Raczkowskiej, działająca w „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Amfiteatr". Ekspozycja prezentowana w radomskiej bibliotece zwyczajowo jest podsumowaniem rocznej działalności artystycznej uczestników zajęć. W tym roku swoje różnorodne tematycznie i interesujące pod względem artystycznym prace zaprezentuje 27 plastyków nieprofesjonalnych – uczestników spotkań przy sztaludze. To co w szczególny sposób ich łączy, to chęć obcowania ze sztuką, nauka rysunku i malarstwa oraz procesy realizacyjne w obszarze poszczególnych działań plastycznych. Na wystawę zapraszają autorzy prac: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Maria Dańska, Dorota Dąbrowska, Monika Gieratowska, Teodora Górska, Anna Grabiec, Beata Holewińska, Danuta Iwańska, Bożena Leśniewska,Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Paulina Romanowska, Elżbieta Sekulska, Barbara Skonieczna, Elżbieta Stępień, Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak.

   * * *

  Przypominamy także o zmienionych godzinach pracy biblioteki:

  Biblioteka Główna, Filia nr 1,2, 6: poniedziałek-piątek 9.00-17.00

  Pozostałe filie w stałych godzinach pracy.

  * * *

  Na czas wakacji nie żegnamy się także z najmłodszymi czytelnikami, których serdecznie zapraszamy na Akcję Lato, która organizowana jest w Filii nr 1, 2, 6 i 16. W tym roku przyjęliśmy inna formułę niż dotychczas: spotkania będą się odbywały w wybrane dni tygodnia. Szczegółowy plan Akcji Lato dla wszystkich filii znajduje się w załączeniu.

  I ostatnia wiadomość:

  Zapraszamy 29 czerwca (piątek) o godz. 15.00 pod fontanny na warsztaty literacko-plastyczne "Witajcie w naszej bajce - czytanie do poduszki". W programie spotkanie z Panem Kleksem, zbieranie piegów, guzikowa gra i wspólne tworzenie sennika. Warsztaty organizowane są we współpracy z Kuźnią Artystyczną w ramach Dni Radomia 2018.

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy