https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
  • 23-05-2020

    Webinary Mazowieckiego Obserwatorium Kultury

    Webinary Mazowieckiego Obserwatorium Kultury

    Webinary Mazowieckiego Obserwatorium Kultury

    Lockdown w kulturze trwa. Ale to nie powód, żeby rezygnować z działań animacyjnych i edukacyjnych. Mazowieckie Obserwatorium Kultury zaprasza na webinary, które pomogą w zdalnych działaniach ludziom kultury z województwa mazowieckiego. Udział w webinarach jest bezpłatny.

    Choć pierwsze muzea i galerie otwierają swoje siedziby dla zwiedzających, większość instytucji kultury, w tym ośrodki  i domy kultury, nadal pozostają zamknięte. Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze. Nie znaczy to jednak, że trwający lockdown ma pozbawić nas zupełnie dostępu do kultury. Wielu animatorów podejmuje rozmaite działania on-line. Nie zawsze jednak była to łatwe. Oprócz zaplecza technicznego potrzebne są często rozmaite miękkie umiejętności i przestawienie myślenia, komunikacji i działania na zupełnie nowe tory.
    Mazowieckie Obserwatorium Kultury, działające pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury, wychodzi na przeciw tym potrzebom. Przygotowało webinary dla wszystkich praktyków animacji i edukacji w kulturze. Uczestnicy webinarów będą mieli szansę poznać narzędzia pracy on-line, zdobyć niezbędną wiedzę i skorzystać z porad doświadczonych trenerów i animatorów. Pierwsze dwa webinaria odbędą się w przyszłym tygodniu. Kolejne propozycje pojawią się już wkrótce.

    Jak angażować dzieci za pośrednictwem sieci?

    Zdalna praca z dziećmi to szczególne wyzwanie dla animatorów, a przecież to przede wszystkim one są odbiorcami kulturalnej oferty domów i ośrodków kultury w województwie mazowieckim. Animatorom chcącym prowadzić zajęcia z dziećmi on-line dedykowany jest webinar "Jak angażować dzieci za pośrednictwem sieci? Czyli kilka dobrych rad dla zdalnych animatorów kultury". Odbędzie się 27 maja między 15:30 a 17:00. Poprowadzą go Anna Czerwińska i Renata Płotczyk - dwie doświadczone animatorki kultury z Muzeum POLIN, które w trakcie trwającego lockdownu okazało się jedną z najprężniej działających w sieci instytucji.
    Autorki webinaru opowiedzą jak zaprojektować, zorganizować i wypromować zajęcia dla dzieci i z dziećmi on-line, dadzą praktyczne porady w kwestii zdalnej pracy, zaproszą uczestników do wymiany dobrych praktyk i praktycznych ćwiczeń.
    Webinarium będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.
     

    Po ponad 10 tygodniach kwarantanny zdobyliśmy doświadczenie w pracy zdalnej. Przygotowaliśmy cykle wirtualnych spacerów, spotkań i wykładów, przeprowadziliśmy jedną z większych kampanii społecznych „Żonkile” w 77. rocznicę wybuchu postania w Getcie Warszawskim, otworzyliśmy radio, ale co najważniejsze przeprowadziliśmy ponad 300 warsztatów online dla blisko 3,5 tys. dzieci i młodzieży. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami. Opowiemy o blaskach i cieniach pracy zdalnej. Pokażemy dobre praktyki, przećwiczymy sposoby komunikacji i angażowania uczestników warsztatów zdalnych.

    - tłumaczą autorki webinaru Anna Czerwińska i Renata Płotczyk z Muzeum POLIN.


    "Jak angażować dzieci za pośrednictwem sieci? Czyli kilka dobrych rad dla zdalnych animatorów kultury"
    Webinarium
    27 maja, godz. 15:30-17:00
    Miejsce spotkania:  platforma ZOOM

    Aby wziąć udział w webinarze, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury. Link rejestracyjny do webinaru zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail.

    WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    Jak pracować, edukować, animować zdalnie?

    W sieci, bez fizycznego kontatku nie da się zrobić takich samych zajęć jak na żywo, ale można nauczyć się pracować, uczyć, spotykać w cyfrowy sposób, który również będzie wartościowy. Poza otwartym podejściem do zdalnych form i tego, że będą wymagać od nas trochę innych umiejętności, nastawienia i cierpliwości, przydadzą się również odpowiednio dobrane do celu narzędzia. Właśnie tym zagadnieniom poświęcone będzie drugie webinarium Mazowieckiego Obserwatorium Kultury - "Jak pracować, edukować, animować zdalnie?", które odbędzie się 28 maja w godzinach 13:00-14:30.
    Poprowadzi go Kamil Śliwowski - trener i animator specjalizujący się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Podczas spotkania omówi kilka podstawowych funkcji aplikacji do organizacji pracy i spotkań zdalnych, które mogą przydać się w prowadzeniu zajęć, warsztatów, rozmów w sieci.
    Kamil Śliwowski (fot. Kamil Szuba, źródło: otwartezasoby.pl)

    Kamil Śliwowski (fot. Kamil Szuba, źródło: otwartezasoby.pl)

    Wśród szczegółowych zagadnień poruszanych na webinarze znajdą się:
    • rodzaje narzędzi do pracy zdalnej, czym różnią się od siebie webinary od telekonferencji, do czego służą gry i aplikacje do quizów czy ankiet;
    • spotkanie online, jak zorganizować je za darmo i w najprostszy możliwy sposób na przykładzie Jitsi i Google Meet;
    • animacja uczestników spotkań on-line, jak zorganizować pokoje do pracy w grupach i wykorzystać quiz do angażowania, na przykładzie kahoot i mentimeter.

    "Jak pracować, edukować, animować zdalnie?"
    Webinarium
    28 maja, godz. 13:00-14:30
    Miejsce spotkania:  platforma ZOOM

    Aby wziąć udział w webinarze, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury. Link rejestracyjny do webinaru zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail.

    WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    MIK + MOK.png

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26