Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 13-01-2020

  Wystawy w Łaźni - ZAPRASZAMY

  Szanowni Państwo, Gorąco polecamy Państwa uwadze i zapraszamy na weekend ze sztuką

   
    Finisaż wystawy i promocja wydawnictwa Małgorzaty Strzelec

  Rozmowy z kamieniami

  17 stycznia (piątek)  2020 r. godz. 18.00
   Łaźnia , ul.Traugutta 31/33

    
   
  Małgorzata Strzelec urodzona w 1952 r. w Radomiu.Studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku,1972-1977. Studiowała w pracowniach malarstwa prof. Jacka Żuławskiego, a potem prof. Jerzego Usarewicza i prof. Kazimierza Ostrowskiego, oraz tkaninę w pracowni prof. Józefy Wnukowej i ceramikę w pracowni prof. Hanny Żuławskiej.
  Od 1997r. pracuje w Katedrze Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, obecnie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu, w Katedrze Malarstwa i Rysunku. W 2019 r. otrzymała tytuł profesora sztuki.Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Udział w ponad 200 wystawach środowiskowych i okręgowych – ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym 32 wystawach indywidualnych.
   
   
   

  JESTEStwo wystawa malarstwa Janiny Blicharskiej-Linar

  18 stycznia (sobota) 2020 r., godz. 17.00
  Wystawa czynna do 5 lutego
  
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

  Janina Blicharska-Linar żyła i tworzyła w Krakowie, ale związana była również z Radomiem, tu jest pochowana. W Krakowie zrodziła się jej wielka pasja malarska wsparta wiedzą o sztuce zdobytą u prof. krakowskiej ASP Mariana Konarskiego. Artystka tworzyła w oleju na płótnie oraz w technice batiku, ikon, grafiki. Malowanie, to moje życie, moja pasja, moje życie w pasji. Poza tym nie mam nic – mawiała. Jej prace zostały wystawione na ponad 30 wystawach, m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w Piwnicy pod Baranami, w Dworku Białoprądnickim, Jamie Michalika .Grono krakowskich i radomskich przyjaciół malarki postanowiło teraz przypomnieć jej postać i twórczość z okazji 15 rocznicy śmierci malarki. W Łaźni będzie można obejrzeć przekrój malarstwa artystki.

  Na wernisażu wspomnienia o malarce opowiedzą przyjaciele i rodzina, Spotkanie poprowadzi Dorota Ficoń – aktorka Teatru Witkacego, a prywatnie przyjaciółka nieżyjącej malarki i Łucja Czarnecka – sopranistka, profesor w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz Jerzy Chruściński - Kierownik Muzyczny w Teatrze Witkacego.

  Pozdrawiamy serdecznie

  ŁAŹNIA
  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  ul.Żeromskiego 56
  tel. 572 012 002
  Galeria
  ul.Traugutta 31/33
  tel. 572 012 003
  www.laznia-radom.pl

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy